in , ,

Особливості звільнення працівників в умовах військового стану.

На роботодавця покладено обов’язок в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним остаточний розрахунок у встановлені строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

Водночас ст. 4, 5 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” встановленні особливості звільнення працівників в умовах військового стану. Проте не передбачено змін щодо розрахунку з працівниками при звільненні.

На це звертає увагу Мінекономіки в листі від 17.05.2022 р. № 4706-06/25215-07.

До того ж треба зважати, що дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Однак при звільненні працівника обов’язок надавати та виконувати роботу припиняється.

Тому в міністерстві вказують, що при звільненні працівника всі суми, що належать йому від роботодавця, мають бути виплачені працівникові за рахунок коштів роботодавця з урахуванням вимог, встановлених ст. 116 КЗпП.

У свою чергу Держпраці у листі від 09.05.2022 р. № 1922/4/4.1-ЗВ-22а робить висновок, що у разі звільнення працівника у період призупинення дії трудового договору роботодавець має виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Анонс новин від Forbes

У Митному кодексі України будуть передбачені зміни, що забезпечуть імплементацію митного законодавства до вимог ЄС.