in ,

МІН’ЮСТ ГОТОВИЙ ПОДАТИ ПОЗОВИ ДО СУДУ ЩОДО ЗАБОРОНИ ПЕВНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

Рада національної безпеки та оборони зупинила на час воєнного стану в Україні діяльність низки політичних партій. Йдеться про такі:

  • «Опозиційна платформа – За життя»;
  • «Партія Шарія»;
  • «Наші»;
  • «Опозиційний блок»;
  • «Ліва опозиція»;
  • «Союз лівих сил»;
  • «Держава»;
  • «Прогресивна соціалістична партія України»;
  • «Соціалістична партія України»;
  • партія «Соціалісти»;
  • «Блок Володимира Сальдо».

На Мін’юст було покладено обов’язок реалізувати це рішення РНБО в установленому порядку.

«Єдиний законний спосіб це зробити – подати позови до суду з проханням заборони діяльності цих партій. Наприклад, щодо «Партії Шарія» ми це вже зробили. У зв’язку з тим, що необхідно було провести певні експертизи, інші процесуальні дії, справа наразі ще перебуває у суді. Та все ж, ми сподіваємося на якнайшвидше рішення. Такі самі позови буде подано до суду щодо інших 10 партій. Ми будемо готові зробити це вже завтра, 22 березня», – повідомила заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Серед підстав для заборони 11 політичних партій – пропаганда війни, заклики до зміни конституційного ладу, загрози порушення суверенітету України, колабораціонізм.

«Список партій було складено на основі інформації, поданої, зокрема, правоохоронними органами. Якщо ж в органів досудового розслідування, наприклад, СБУ чи прокуратури, будуть матеріали й щодо інших партій, – список об’єднань, які підлягатимуть забороні, може збільшитися», – зазначила заступниця очільник українського Мін’юсту.

За її словами, до кримінальної відповідальності буде притягнуто людей, щодо яких вже порушені кримінальні провадження, або в діях яких будуть встановлені ознаки злочинних діянь, спрямованих на підрив суверенітету України. Якщо ж людина лише була прихильником тієї чи іншої партії – логічно, що юридичної відповідальності за це вона нести не буде.

Щодо російських полонених, Валерія Коломієць зазначила, що залучати їх до роботи для відновлення України – цілком законно, і це відповідає усім нормам у тому числі міжнародного права. Якщо ж у певному переговорному процесі буде встановлена необхідність обміну полоненими – вони можуть бути використані і в цих цілях так само.

«Відповідальність за вчинення воєнних злочинів має нести Російська Федерація. І тут важливо не забувати, що негуманне поводження з військовими полоненими так само порушує правила ведення війни. Саме тому для нас важливо, щоб права полонених були дотримані, щоб ці особи утримувались у належних умовах, і щоб їхня доля у подальшому також вирішувалась у встановленому законом порядку», – наголосила заступниця Міністра юстиції України.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Парламент ухвалив законопроект, який передбачає суттєві податкові стимули для бізнесу під час війни.

О России критически: интелектуалы тут пока не перевелись.