in ,

Брюссель зможе допомогти Україні перезапустити антикорупційний механізм

3 хв читати

Брюссель готовий допомогти Україні перезапустити антикорупційні інституціїУ Європейській Комісії заявляють про готовність допомогти Україні відновити й запустити знову інституції, спрямовані на боротьбу з корупцією.

Про це в понеділок під час засідання Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, яке відбулося в онлайн-режимі, говорили представники інституцій Європейського Союзу – заступник генерального директора Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Катаріна Матернова і виконавчий директор з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії та ОБСЄ Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Люк Девін.

Як відомо, Україна переживає конституційну кризу після того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційними низку положень законодавства у сфері боротьби з корупцією, зокрема створені раніше антикорупційні органи та електронне декларування.

Коментуючи проголосований Верховною Радою України в п’ятницю, 4 грудня, законопроект, яким було відновлено кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, Матернова сказала, що це – “перший крок у правильному напрямку, проте не достатній для того, відновити повним обсягом антикорупційну архітектуру”.

“Наскільки ми розуміємо, президент Зеленський очікує думки Венеціанської комісії до того, щоб підписати цей закон. Ми це схвалюємо. У нас є наші колеги і проекти у сфері правосуддя, у сфері антикорупції, які готові працювати у реальному часі з владою, членами ВР, щоб привести назад антикорупційну архітектуру в контексті ширшої реформи у сфері правосуддя”, – запевнила вона.

Представник Єврокомісії висловилася за те, щоб в Україні було “знову запущено процеси, спрямовані на те, щоб зробити сферу правосуддя сильною і надійною частиною української системи”.

“Ми працюватимемо з вами, щоб зробити Україну сильною і більш стійкою у сфері громадянського суспільства, державних інституцій, економіки, і щодо зовнішнього шоку – збройного конфлікту, глобальної пандемії, і внутрішнього шоку, який виходить від опору реформам, дезінформаційних кампаній і, що більш важливо, втрати довіри громадян. Ми готові працювати з вами, щоб знову розпочати реформу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії, а також всієї антикорупційної архітектури”, – наголосила Матернова.

У свою чергу Девін констатував, що “за останні декілька місяців ми бачили деякий негативний розвиток в українському порядку денному реформ”.

“Нещодавнє рішення Конституційного Суду України зробило негативні наслідки на українську антикорупційну архітектуру і поставило під питання річні зусилля у сфері боротьби з корупцією. Це рішення знову підтвердило, що міцна реформа у сфері правосуддя залишається важливою, а боротьба з корупцією стикається з постійними викликами”, – вважає він.

Європейський дипломат упевнений, що мають бути відповідні процедури, які можуть застосовуватися до некомпетентних або корумпованих суддів.

“Ми закликаємо уряд і Верховну Раду відновити терміново антикорупційне законодавство і відновити законодавство у сфері декларування. Ми занепокоєні нещодавно проголосованим законом про декларації, який демонструє низку недоліків. У найближчій і середньостроковій перспективі ми закликаємо уряд і всі орієнтовані на реформи органи зібратися разом і послати сигнал про те, що Україна прихильна незворотності реформ, чого ще немає”, – упевнений Девін.

Як приклад він навів відсутність кримінального переслідування за махінації з ПриватБанком.

“Це може послати сигнал усім, зокрема і міжнародним партнерам, що Україна готова зміцнювати верховенство права. Ми готові підтримувати Україну, щоб досягти стабільного процвітання для народу”, – додав дипломат.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАЗК відкриває Офіс розбудови доброчесності

РЕЗОЛЮЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВИЩА ЮРИДИЧНА ОСВІТА В XXI СТОЛІТТІ: ВИКЛИКИ Й ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»