in ,

Діабет це порушення звичного способу життя…

Дізнайтеся про харчові звички, які призводять до збільшення рівня цукру в крові, про основні нюанси дієти, яка це виправляє, та візьміться за відповідні дії.

Їжа, що призводить до підвищення рівня цукру в крові
Гіперглікемія може бути викликана генетичними факторами або старінням, а також способом життя – це захворювання провокує неправильне харчування та недостатня фізична активність.
Нижче наведено приклади харчових навичок, які зазвичай призводять до підвищення рівня цукру. Перевірте, чи їх немає у вас.

Наїдатися досхочу
Звичка переїдати або їсти досхочу може легко призвести до підвищення рівня цукру в крові.
Крім впливу на глюкозу, такий підхід до харчування загрожує ожирінням – людина вживає занадто багато калорій. Надмірна вага означає накопичення вісцерального жиру, у такому разі інсулін — гормон, що знижує рівень цукру в крові, — гірше, що провокує гіперглікемію.

Часто вживати солодкі продукти, напої та закуски
Постійне вживання солодощів та соків – ще одна звичка, яка може легко призвести до гіперглікемії. Вона не просто апріорі має на увазі надмірне отримання глюкози та калорій, а й може викликати стрибок рівня цукру в крові.

Навіть якщо вам здається, що ви їсте зовсім небагато таких продуктів, часте вживання цукерок, консервованої кави з низьким вмістом цукру, поживних напоїв, напоїв з лактобактеріями призводить до накопичення шкідливих речовин. Якщо ви проаналізуєте свій раціон і вестимете облік прийомів їжі та перекушування, то зможете з більшою ймовірністю помітити зловживання солодким.

Щільно їсти пізно ввечері
Такі звички, як ситний прийом їжі перед сном або рясні перекушування після вечері, потребують уваги. Відомо, що переїдання на ніч дивлячись призводить до підвищення
рівня глюкози в крові та може легко закінчитися ожирінням.
В ідеалі найкраще приймати їжу якомога раніше, але якщо ви змушені їсти пізно ввечері, то спробуйте скористатися деякими з наведених нижче хитрощів.
Чотири поради, яких слід дотримуватись, якщо вам повідомили про високий рівень глюкози в крові
Правильне харчування – найважливіша умова нормалізації рівня цукру на крові. Ось кілька рекомендацій, як до цього дійти.

Споживати більше харчових волокон
Харчова клітковина зводить до мінімуму стрибки рівня глюкози у крові. Якщо вас турбує ця проблема, докладіть свідомих зусиль і намагайтеся вживати більше волокнистої речовини.

Овочі, гриби та морська капуста, зокрема, багаті на харчові волокна. Їх можна їсти у великих кількостях, не переймаючись калоріями. Ці продукти допомагають скоротити енергетичну цінність раціону та позбутися ожиріння.

Приклади продуктів, які слід включати в дієту, якщо ви хочете знизити рівень глюкози в крові: коричневий рис, пресований ячмінь, вівсянка, пшеничні висівки, броколі, корінь лопуха, окра, гриби ерінги (або королівські гливи) або шимиджі, водорості хи .

Розробити порядок їди
Відомо, що вживання спочатку білкових страв, як м’ясо та риба, потім гарнірів — насамперед овочів — а потім основних продуктів харчування дозволяє запобігти стрибкам рівня цукру в крові. Крім того, такий порядок їди також допомагає не переїдати, що, у свою чергу, сприяє профілактиці надлишкового споживання вуглеводів.

Переглянути кількість перекушування та вживаних напоїв
Якщо ви перекушуєте цукрозміщувальними продуктами або любите випити сік, перегляньте кількість та частоту їх вживання.
Наприклад, простий перехід на воду або чай як основний напій допоможе урізати кількість цукру, що споживається. Також непогано прагнути того, щоб за харчовою цінністю перекушування не перевищували 200 кілокалорій.
Крім того, рекомендується вживати снеки один або два рази на тиждень, а не їсти їх щодня.

Зменшити порції при пізній вечері
Якщо доводиться вечеряти пізно, постарайтеся зменшити порції, що споживаються.
Наприклад, основні продукти харчування (картопля та хліб), які зазвичай підвищують рівень глюкози в крові, їжте після полудня, а м’ясо, рибу та овочеві гарніри – пізніше. Таким чином можна знизити обсяг споживаних вуглеводів у пізні години, що дозволить ефективніше запобігти гіперглікемії.
Щодо харчових звичок, то рекомендується вести облік споживаних продуктів. Це дозволить отримати об’єктивну інформацію та зрозуміти, що в раціоні необхідно покращити.
Для вжиття профілактичних заходів щодо гіперглікемії використовуйте наведені в цій статті рекомендації.
Дотримуйтесь вказівок лікаря щодо дієти, якщо такі є.

Якщо ви проходите курс лікування, обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом, перш ніж приступати до виконання наших порад.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Війна. 28 жовтня 2023 року

Що ми знаємо про знаменітого одесіта Жванецького… напівінтерв’ю