in ,

Війна. 28 жовтня 2023 року

Привіт всім!

Коротке оновлення на сьогодні, щоб ознайомитися з новинами за останні три-чотири дні…

ПОВІТРЯНА ВІЙНА

Вчора рано вранці новий (відомий мені) удар українських ATACM, здається, підірвав багато росіян в аеропорту Токмак. Проте деталі очікуються.

У СБУ заявили, що сьогодні рано вранці також збили 3 ракети “Іскандер-К”.

БИТВА НА ДОНБАСІ

Кліщівка та Андріївка… бої точаться вздовж двох живоплотів, де українці наступали на Одрадівку чотири дні тому, а росіяни намагаються стиснути просування ЗСУ контратаками як з півночі, так і з півдня. Артилерія ЗСУ дуже активна, і росіянам це найменше подобається.

Курдюмівка… 28-й мех, здається, розпочав велику атаку з двох напрямків: один на Зеленопілля, з півночі, інший через Курдюмівку із заходу. Бойові дії все ще тривають, і результат наразі невідомий (хоча я оцінюю 28-му як «досить досвідчений», щоб знати, що не намагатися подібного роду операції, не знаючи чому).

Вид на (повністю зруйновану, але при цьому значною мірою «вільну від росіян») Курдюмівку.
Авдіївка… після спалювання ресурсів проти будь-якої військової логіки 25 і 26 жовтня, здається, останні три-чотири дні росіяни змінили свою тактику. Замість одночасних атак з півночі і з півдня вони перейшли до чергування цих атак: в один день атакують з півночі, в інший — з півдня.

Частину цього плану зіпсувала українська контратака 24 жовтня, яка витіснила росіян з двох великих польових укріплень на північ від Спартака: їм довелося не тільки передислокувати частину своїх виснажених резервів, щоб стабілізувати лінію фронту в цьому селі, але й але зараз вони не впевнені щодо можливих інших українських намірів у цій сфері.

Палаючий російський бронетранспортер МТ-ЛБ з тілами екіпажу та військовослужбовців, які він перевозив…
Я не думаю, що ЗСУ може захотіти піти набагато далі на південь, але це так само важливо, тому що росіяни тим часом набагато швидше засвоюють свої уроки: цього разу їм знадобилося лише приблизно 7-10 днів, щоб зрозуміти що їхній тотальний удар по Авдіївці не спрацює, і вони змушені повертатися до старого, покрокового підходу, який вдався в Бахмуті. Вони також можуть винести кілька уроків із цієї української контратаки (і краще стежити за власним фронтом, просто для прикладу).

До речі, як згадувалося в моїй останній повідомленні, ЗСУ передислокувала 47-му мех у цей район ще раніше: тим часом там також перебуває 1-ша танкова бригада. Таким чином, ситуація залишається «неприємною», але стабільною.

ПІВДЕННА УКРАЇНА

Дніпро… Як повідомлялося раніше, українська морська піхота пробила дорогу Пойма – Піщанівка. З тих пір вона також перетинала річку Кринки, північніше, і закріплювала центральну частину однойменного села. Таким чином, на Дніпрі є ще третій плацдарм ЗСУ (крім тих, що на Поймі та Підстепному), а це приблизно 3х8 км в глибину і ширину.

Питання полягає в тому, де українці можуть відштовхнути росіян ще далі, перш ніж побудувати понтонний міст і перекинути важке озброєння в серйозних кількостях?

Я сумніваюся, що навіть росіяни можуть вгадати відповідь, а вчора ЗСУ ще більше посилили свою дилему, атакувавши в районі Олешок: це на північний схід від Олешок.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови дотримання податкового законодавства

Діабет це порушення звичного способу життя…