Головні історії за тиждень.
1. Топ-новина тижня – Forbes дізнався, що Україна може обмежити імпорт товарів з Польщі. «Хотілося б уникнути цього, але ми зараз у найнижчій точці, і якщо так піде і надалі, то це доведеться зробити», – каже співрозмовник Forbes серед українських урядовців, що спілкувався на умовах анонімності через чутливість питання.
Польські фермери частково блокують український кордон з 9 лютого. З 20-го погрожують заблокувати усі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також підʼїзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів.
Що відбувається на кордоні та що про це думають українські топпосадовці – читайте у нашому матеріалі.
Дзеркальна відповідь. Українська влада міркує над забороною імпорту з Польщі. Наскільки це реально та як вплине на економіки обох країн
2. Французи йдуть в український телеком. Інвесткомпанія NJJ Capital французького мільярдера Ксавʼє Ньєля планує придбати одного з найбільших інтернет-провайдерів України «Датагруп-Volia». Раніше французи оголосили про наміри купити lifecell за $525 млн. Ймовірна, вартість «Датагруп-Volia» теж суттєва – близько $120 млн, дізнався Forbes.
Це важливий елемент для майбутнього приходу NJJ Capital в Україну: на відміну від конкурентів Vodafone та «Київстар» у lifecell не інвестувала у власні послуги фіксованого інтернету. Купівля «Волі» може закрити цей пробіл. Деталі та логіка можливої угоди – у нашій статті.
Французький мільярдер Ксавʼє Ньєль слідом за lifecell націлився на великого інтернет-провайдера «Датагруп-Volia». Forbes дізнався деталі угоди
3. Важливий трек для інвестклімату – у п’ятницю президент Володимир Зеленський поговорив з бізнесом. Майже три тижні члени Ради з питань підтримки підприємництва, створеної при Офісі президента наприкінці січня, працювали над законодавчими пропозиціями, що могли б зменшити тиск правоохоронних органів на бізнес.
15 лютого сім учасників ради презентували їх на зустрічі в Офісі президента. Що вони поклали на стіл Зеленського? Редакторка Forbes Іра Крицька зібрала вісім основних пропозицій.
Рада підприємців при Офісі президента напрацювала перші ідеї, як зменшити тиск на бізнес, і обговорила це із Зеленським. Які пропозиції бізнес поклав на стіл президента
4. Непересічна подія з морської ділянки фронту – 14 лютого ЗСУ потопили Великий десантний корабель «Цезарь Куников». Forbes оцінює його вартість у $110 млн. Корабель був одним з найдорожчих активів російського флоту у Чорному морі.
Його знищили п’ятьма ударами безпілотних морських дронів MAGURA V5. Кожен коштує від $250 000 до $400 000. Що це за дрони, хто їх виробляє та які ще безпілотники знищують спроможності РФ на морі? Подробиці дізнались репортерки відділу інновацій Forbes.
Вбивці флоту РФ. Дрони MAGURA V5 вартістю до $400 000 потопили російський корабель «Цезар Куніков» за $110 млн. Що про них відомо
5. Лідерки інтелектуального авангарду України. Forbes склав список 15 лідерок в українській науці.
Що це? Навіщо? Одна з ілюстрацій – дослідження, що почалося ще у 1960-х, де американським дітям пропонували намалювати вчених. Якщо у 1966-67 роках фігура жінки асоціювалася з цією професією у 1% респондентів, то у 2006-му – вже у 58%. Інший приклад – українка Марина Вязовська стала лише другою жінкою в історії, яку було нагороджено найпрестижнішою світовою відзнакою з математики – медаллю Філдса.
Як справи з гендерною рівністю у науці в Україні? Професорка і докторка соціологічних наук Світлана Оксамитна є однією із засновниць гендерної соціології у пострадянській науці, але 1990-х колеги з інших кафедр водили студентів посміятись з напису «завідувачка кафедри соціології» на її кабінеті. Серед чинних академіків НАН України – 155 чоловіків і сім жінок.
Попри це українки мають дійсно видатні наукові досягнення. Хто вони та як досягли професійних вершин – у матеріалі редакторки Forbes Томи Міроненко у колаборації з фандерками платформи з популяризації науки Оленою Скиртою та Анною Орєховою.
15 лідерок в українській науці. Forbes склав список авторок революційних досліджень та ідей
6. Чи купували ви колись що-небудь у продавця-машини? Можливо. У серпні 2023‐го українські підприємці Юрій та Олег Заремби презентували ШІ‐сервіс, який уміє брати дані адресата з LinkedIn та клієнтських баз даних, а також писати, розсилати персоналізовані листи та відповідати на них.
Стартап братів Заремб вже встиг отримати кілька сотень тисяч доларів виторгу та має десятки клієнтів. Детальніше його історію описала редакторка Forbes Валентина Дудко.
Брати Заремби створили ШІ-альтернативу людині на ринку «холодних» продажів. Скільки вони можуть на цьому заробити
7. Ще один цікавий сюжет – український бізнес зацікавився Балі. Девелопери будують на індонезійському острові апарт-комплекси, а «Чорноморка» планує відкрити ресторани (один з них – на 1000 кв. м.). «Нам цікавий Балі, тому що тут багато риби», – каже засновниця «Чорноморки» Ольга Копилова. Як підприємці з України намагаються освоїти один з найпопулярніших курортів світу – у матеріалі репортера Forbes Олександра Шаріпова.
Українські девелопери будують на Балі апарт-комплекси, а «Чорноморка» відкриє ресторани. Чи знайдуть вони місце на ринку обсягом у $65 млрд
Бонус від відділу «Життя» Forbes:
Експрезидент філії Universal Music Девід Джанк запустив подкаст про українську культуру. Як він хоче зацікавити аудиторію у США українськими стендапом, репом і кіно
Сім біографічних книг про підприємців і видатних людей. Історії римських імператорів, винахідника дизельного двигуна і автора «Джеймса Бонда»
Ці пари управляють бізнесами разом. Щоб залишатись ефективними та приймати вдалі рішення, вони напрацювали систему правил.
Коментарі
Loading…