in ,

ДІАЛОГ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак очолили українську делегацію у дев’ятому засіданні в межах Діалогу з прав людини.

Діалог проходить щорічно як складова євроінтеграційного курсу України. Основною метою Діалогу є обмін інформацією щодо стану справ у сфері прав людини в Україні та напрацювання шляхів вирішення виявлених проблемних питань.

Так, Ольга Стефанішина зазначила: «Вже третій рік поспіль наш Діалог щодо прав людини має зовсім інший вимір. З одного боку, тому що Україна перебуває у стані війни, коли захист прав людини та людського життя відбувається в буквальному сенсі, зі зброєю в руках; і з іншого – Україна розпочинає вступ до Європейського Союзу. Маємо чіткий перелік  важливих зобов’язань, які ми прагнемо виконувати, паралельно борючись за власне існування, територіальну цілісність та свободу. Закликаю колег, як з української, так і з європейської сторони, переконатись, що ми дійсно максимально мобілізували наші зусилля і  використовуємо всі можливі інструменти аби захистити українських громадян та надати їм відчуття справедливості. Маємо впевнитись, що ніхто не залишиться безкарним за скоєні злочини».

Вона нагадала, що українські правоохоронці, експерти та міжнародні правозахисні організації продовжують фіксувати серйозні порушення прав людини, пов’язані з російською агресією в Україні, зокрема: вбивства, позасудові страти, насильницькі зникнення, катування та зґвалтування. Нею було зазначено: «Наразі наше основне завдання – зафіксувати кожен з таких випадків і забезпечити, щоб кожен винуватець, кожен військовий злочинець був притягнутий до відповідальності, коли прийде час».

У цьому контексті вона відзначила роль ЄС, зокрема, висловила вдячність за підтримку створення ​​ Міжнародного центру з переслідування злочину агресії проти України (ІСРА – International Centre for the Prosecution of the Crime of Aggression against Ukraine), що працює на базі Агенції ЄС з питань кримінальної юстиції.

В той же час Людмила Сугак висловила вдячність стороні ЄС за підтримку України та зазначила, що Уряд України навіть в умовах війни продовжує курс на гармонізацію законодавства у сфері прав людини відповідно до міжнародних та європейських стандартів.

Вона підкреслила, що незважаючи на виклики, спричинені повномасштабною збройною агресією рф проти України, Україна залишається відданою спільним з ЄС цінностям демократії, верховенства права, дотримання прав і свобод людини.

«Українська сторона рішуче налаштована продовжувати тісну співпрацю з експертами ООН, ЄС та Ради Європи у процесі впровадження суспільно-політичних реформ. Ми віримо, що Діалог з прав людини між Україною та ЄС сприятиме подальшому посиленню наших спільних зусиль у сфері прав людини та захисту основних свобод», – зазначила Людмила Сугак.

Під кінець засідання заступник Міністра юстиції наголосила, що «глибоко засмучена тим фактом, що Діалог з прав людини кілька разів був перерваний повітряними тривогами. Водночас ця ситуація демонструє, що права людини та співпраця України та ЄС значно міцніші, ніж російські ракети».

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ПЕРЕПОВНЕНІСТЬ В’ЯЗНИЦЬ ТА ПОЛІПШЕННЯ УМОВ УТРИМАННЯ…

ПРОГНОЗУВАННЯ ПОВТОРНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ – УНІФІКАЦІЯ ОЦІНКИ РИЗИКІВ