Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець пропонував у новому законопроєкті про мобілізацію прописати в категоріях, які можуть бути мобілізовані, тих хто відбуває покарання у виправних колоніях і добровільно погоджується йти до війська.
Він розповів, що протягом минулого року відвідав 50% виправних колоній і в кожній до нього підходили засуджені які просили дати їм можливість йти служити в ЗСУ.
За його словами, він пропонував просисати такі речі в законі і зробити це дуже просто. Потрібно лише виконати дві умови.
“Треба дві умови: перша — громадянин України, який в такому статусі, хоче потрапити у відповідний підрозділ; друга — відповідний підрозділ готовий взяти до себе такого громадянина України”, – каже омбудсмен.
Проте, головнокомандувачу Валею Залужному як і Генштабу ЗСУ ця ідея не дуже подобається. Там заявили, що служба в армії для гідних людей і не може розглядатися як покарання. Проте Лубінець наголосив, що навіть перебуваючи у місцях позбавлення волі засуджені залишаються людьми і громадянами України.
Військові просять мобілізувати ще до 500 тисяч людей
Військове керівництво України наприкінці листопада ініціювало в рамках комплексного плану мобілізації призов до Сил оборони до 500 тисяч людей, проте наразі немає розуміння як будуть відбуватися демобілізаційні процеси та з яких джерел мобілізація фінансуватиметься. Про це розповів на пресконференції президент Володимир Зеленський.
Верховна рада вже зменшила призовний вік в Україні з 27 до 25 років. Однак ці зміни в законі № 9281 ще не набули чинності, оскільки його ще не підписав президент Володимир Зеленський.
Також Міністерство оборони у цьому році хоче призвати на військову службу чоловіків, які проживають за кордоном.
Коментарі
Loading…