in , , ,

ПРОГНОЗУВАННЯ ПОВТОРНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ – УНІФІКАЦІЯ ОЦІНКИ РИЗИКІВ

Удосконалення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту – важливий елемент для розвитку всієї системи пробації. Про це зазначив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції «Реформа пробації: можливість обрати майбутнє».

Сергій Орлов нагадав, що Реєстр почав працювати в 2019 році і це було вперше, коли інформація про засуджених почала зберігатися не в паперовій формі. Наступні три роки Реєстр активно наповнювався. Сьогодні ж головною задачею, за словами заступника Міністра, є заповнення архіву, підвищення якості даних, їх оптимізація та впровадження нового функціоналу.

«Сьогодні в Реєстрі працює близько 3,5 тисяч співробітників. Це люди, які кожного дня працюють з цією системою. На даний момент в реєстрі вже міститься близько 570 тисяч реєстраційних карток осіб. Ключова для нас сьогодні цифра – це пів мільйона оцінок ризиків, які вже складено в електронній формі в Реєстрі. Відповідно значна частина з них – це саме досудові доповіді, які складаються співробітниками пробації і в яких міститься оцінка ризиків. Однією з наших головних задач є уніфікація оцінки ризиків, щоб вона була однакова для ДКВС і пробації. Це дозволить більш якісно проводити власне таку оцінку», – поінформував Сергій Орлов.

Також він розповів про функціональні можливості Реєстру засуджених, зокрема систему оцінку ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень «Кассандра».

«Минулого року ми зробили пілот з використанням системи штучного інтелекту. Ми проаналізували результати пілоту і зараз працюємо над підвищенням якості даних. Сподіваємось до кінця року його повторно запустити», – зазначив Сергій Орлов.

Крім того, за його словами, у Реєстрі був запроваджений модуль «Режим», побудована електронна інформаційна взаємодія з ДПС (ДРФО), ДСА (ЄДРСР), підсистемою «Електронний суд» ЄСІТС. Планується побудувати таку ж взаємодію з МВС та Державною казначейською службою, щоб оптимізувати процес внесення застав. Також в реєстрі наявний конструктор звітів та сховище даних, запроваджено пробаційний нагляд та електронний моніторинг.

Під час виступу заступник Міністра зосередив увагу на ключових цілях в прогнозуванні повторних правопорушень, підкресливши, що головне завдання полягає в уніфікації оцінки ризиків: «Ми хочемо побудувати модель, яка сама буде навчатися. Тобто з появою нового рецидиву система буде отримувати додаткові дані для того, щоб використовувати всі фактори і давати висновки щодо того, що впливає на вчинення повторних правопорушень».

Крім того, Сергій Орлов повідомив про роботу над мобільним застосунком «Моя пробація», який планується до кінця року передати на бета-тест або пілотування, та Єдину платформу дистанційної освіти ДКВС, процес передачі якої до Мін’юсту ще триває.

Конференція проводилась Міністерством юстиції України, Державною установою «Центр пробації» та Пенітенціарною академією України за підтримки EU Project Pravo-Justice.

Презентація

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ДІАЛОГ З ПРАВ ЛЮДИНИ

МЗС розяснює ситуацію щодо тимчасового призупинення прийому нових заяв на вчинення консульських дій від чоловіків 18-60 років, які перебувають за кордоном…