in ,

Історії боротьби нескорених…

У цей день ми звернулися до міжнародних партнерів з країн-членів НАТО: ввести нищівні санкції проти Росії, повністю ізолювати РФ і надати фінансову допомогу Україні.

Два роки тому — коли пройшли перші страх і невизначеність, а залишилися лише рішучість і лють  — Коаліція РПР продовжувала свою боротьбу. Допомагати Україні й українцям усіма силами, говорити про війну на всіх міжнародних платформах, не зупиняти ні на мить наш рух до ЄС.

Та були серед Спілки й ті, хто взяли до рук зброю — і продовжили свою боротьбу безпосередньо на передовій.

Сьогодні ми розповімо вам про деяких з них. Про захисників і захисниць з організацій-членів Коаліції, завдяки яким ми досі можемо говорити про реформи й євроінтеграцію.

Дякуємо вам! Слава Україні!

Це лише маленька частина з десятків історій героїв і героїнь з організацій Спілки. Окрема подяка за надану інформацію БФ «Схід SOS», Центру політико-правових реформ, Центру досліджень визвольного руху й Національній спілці кінематографістів України.

МИКОЛА «СІРНИК» СІРЕНКО, ЧЛЕН ЕВАКУАЦІЙНОГО ЕКІПАЖУ БФ «СХІД SOS»

У січні 2023-го приєднався до Загону спеціального призначення. Його висновок за 2 роки Великої війни: «Ніхто не може нам допомогти більше, аніж ми самі. Країна повинна мати тверду оборонну і промислову політику! До прикладу, Японія, яка залучала приватні підприємств для нарощування боєздатності. Усі мають бути залученні! Інакше існуватимемо не так як хочемо, а так як нам скажуть».

РОМАН КУЙБІДА, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ЦЕНТРУ ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ РЕФОРМ

У травні 2023 року прямо на співбесіді з Вищою радою правосуддя попросив не розглядати його як кандидата на посаду члена кваліфікаційної комісії: «Якщо співвідносити моє бажання стати членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів та виконання конституційного обов’язку [служби в ЗСУ], то я змушений обрати виконання обов’язку. Тому прошу Вищу раду правосуддя не розглядати мене як кандидата на посаду члена ВККС».

РУСЛАН ЗАБІЛИЙ  ЧЛЕН ВЧЕНОЇ РАДИ ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ, ІСТОРИК

У травні 2022 року, коли був мобілізований у ЗСУ. Каже, навіть не думав про те, щоб якось уникнути цього: «Без міцного тилу не може бути стійкого фронту. Не можна самозаспокоюватися, відсторонюватися від війни. Так чи інакше вона присутня в кожному місті-селі, кожній родині, сім’ї. Навпаки, потрібно бути в готовності захищатися не тільки підтримуючи ЗСУ, але й особисто, зі зброєю в руках». 

МАКСИМ МОЙСЕЄНКО, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ БФ «СХІД SOS», КООРДИНАТОР ГУМАНІТАРНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАПРЯМУ 

Впевнений, що зараз треба сконцентруватися і направити всі наявні ресурси на виконання завдань: «Прошу людей підтримувати одне одного, в кожній ситуації непорозуміння рухатись до конструктивної взаємодії. Не вірити в зраду, а усвідомлювати, що є тільки два варіанти майбутнього: або нас знищать, або ми знайдемо в собі сили бути разом і знищимо московію».

ЄВГЕН НИЩУК, ЧЛЕН НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ, АКТОР ТЕАТРУ І КІНО

Почав працювати в групі БПЛА, у березні 2022-го, працюючи в районі Ірпеня й Бучі, відзняли матеріал для ВВС, який став доказовою базою щодо злочинів російської федерації.

«Війна це така неприродня, сутнісно, річ, яка перевертає все догори дригом. Так, до того, з 2014-го, війна тривала, але більшість із нас сприймала ту війну як щось віддалене. Та вже 24 лютого 2022-го, коли полетіли в нас ракети, стало зрозуміло, хто є ворог. Це дуже важливо, щоб у людей були відкриті очі. Ворог показав своє обличчя — маніакального, схибленого характеру, імперського, вони завжди хотіли нас колонізувати. Війна не обирає професію. Багато людей мистецтва пішли воювати. Я зокрема. Війна зібрала нас у великий кулак».

СТЕПАН КОЛОДРІБСЬКИЙ, АСИСТЕНТ ПРОЄКТУ ЕВАКУАЦІЇ БФ «СХІД SOS»

Пішов до лав ЗСУ добровільно, адже вважає, що армії потрібні вмотивовані люди.

«Готуйтеся фізично та морально, аби вступити в лави. Найкраще, проходьте курси, вчіться… Російські окупанти готові воювати дуже довго, тому потрібно бути готовим до будь-якого розвитку подій і що війна може тривати роками».

МІЛАН ЗАЙЦЕВ, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ  БФ «СХІД SOS»

Хотів долучитися до війська ще в 2014 році, втім каже, його час настав влітку 2023-го.

«Ніхто крім нас війну не зупинить та країну від російського зла не захистить. Українська воля незламна, тож ми все одно їх поборемо. Долучайтеся до Сил оборони! Зараз вже працює рекрутинг, навчання стало якіснішим. Підготуйтеся – і знайдете собі місце в армії».

ОЛЕНА ШАРГОВСЬКА, СПІВРОБІТНИЦЯ ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ

У 2015 році їздила на фронт як доброволиця Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова та батальйону «Госпітальєри». А після початку повномасштабного вторгнення стала до лав Збройних сил.

«Нам дуже скоро просто не буде ким воювати. Коли мене питають, що тобі треба, чим допомогти, мені хочеться волати: люди, мені потрібні люди! Це те, на що не назбираєш донатами по 100 чи 10 тисяч гривень, і цю проблему треба вирішувати». 

КОСТЯНТИН РЄУЦЬКИЙ, СПІВЗАСНОВНИК БФ «СХІД SOS», ПРАВОЗАХИСНИК

З 2014 року постійно виїжджав у моніторингові місії прифронтовими регіонами для того, щоб висвітлювати актуальні гуманітарні потреби та залучати допомагу постраждалим унаслідок російської агресії. Завдяки роботі та візії Костянтина фонд врятував сотні життів у прифронтовій зоні та надавав всебічну підтримку активістам Луганщини, які змогли виїхати з тимчасово окупованих територій. Після 24 лютого 2022 року правозахисник долучився до лав ЗСУ та як військовослужбовець боронить нашу країну.

ВОЛОДИМИР БІРЧАК, КЕРІВНИК АКАДЕМІЧНИХ ПРОГРАМ ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ, ІСТОРИК

Пішов на війну 24 лютого 2022 року, аби захищати надбання, спадщину України. Каже, що це перша російсько-українська війна, де ми реально можемо перемогти — і в нас немає альтернативи: «Потрібно, щоб усе наше суспільство зрозуміло — третього не дано: або перемога, або тотальна поразка. Поразка означає втрату не тільки територій, а взагалі того, як ми живемо, як ми ідентифікуємо себе. І ми зможемо перемогти, якщо усі мобілізуймося».

Джерело: https://rpr.org.ua/news/24-liutoho-istorii-borotby/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В ОВА розповіли, чи будуть цього року херсонські кавуни та помідори

«Коментар до Договору про функціонування ЄС, Договору про ЄС та Хартії основоположних прав ЄС» українською мовою