in , ,

НБУ – що робити, якщо готівку пошкоджено вогнем ?

Національний банк України надав актуальні роз’яснення. 
❓Що робити, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь?
Значно пошкоджені банкноти гривні через пожежу абощо можна віддати на дослідження для відшкодування збитків.
❓Куди звертатися?
До регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України, які сьогодні працюють у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Львівській областях.
?Контакти підрозділів грошового обігу НБУ за посиланням:
Спершу варто зателефонувати у відповідний регіональний підрозділ грошового обігу НБУ та дізнатися, чи працює підрозділ у вашому місті найближчими днями.
?В умовах воєнного стану з метою спрощення порядку обміну пошкоджених вогнем банкнот регіональним підрозділам грошового обігу НБУ надані відповідні роз’яснення щодо приймання та обміну таких банкнот.
?Разом з пошкодженими банкнотами необхідно надати довідку про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації (за наявності), або зазначити в заяві ситуацію, унаслідок якої здійснено пошкодження банкнот.
Не рекомендується:
Самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їхнього склеювання (спікання).
?Якщо у вашому регіоні немає підрозділу грошового обігу Національного банку України у такому разі необхідно звертатись до уповноважених банків (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк, ПУМБ).
?Наприклад, інформацію про те, як працюються відділення уповноважених банків, можна знайти за посиланнями:
Ощадбанк: http://surl.li/brknv
Приватбанк: https://privatbank.ua/map
Райффайзен банк: http://surl.li/brkny
?Уповноважені банки не обстежують значно пошкоджені банкноти, а пакують їх з максимальним збереженням цілісності та передають як сумнівні для проведення досліджень до Національного банку України разом із заявою пред’явника, довідкою про вилучення (прийняття) банкнот для дослідження та довідкою про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації (за наявності).
?Яку суму відшкодують?
За результатами досліджень, які проводяться Національним банком України безкоштовно, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними. Неплатіжні банкноти Національний банк не відшкодовує.
Сайт НБУ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Особливості надання відпусток в умовах воєнного стану

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати необхідне лікування. Відсутність декларації не є перепоною для отримання первинної медичної допомоги