in , , , , , , , , ,

Новини від Forbes

365 днів горя, боротьби та відважності. Пройшов вже рік повномасштабної війни, але не хочеться згадувати тільки минуле. Фраза “після перемоги” щільно увійшла в діалоги українців. Ми звикли жити і працювати паралельно з війною, але однаково намагаємось будувати хоч якісь плани розвитку. Forbes – це медіа саме про розвиток і майбутнє.

1. Коли закінчиться війна? Звичайно, чіткої відповіді жодна притомна людина вам не дасть. Але ми поговорили з главою Головного управління розвідки (ГУР) Кирилом Будановим. Це один із наймедійніших військових України, який дав десятки інтервʼю українським і міжнародним ЗМІ. Буданов часто категоричний у відповідях: Росія майже виснажена, Україна невдовзі переможе. В інтерв’ю Forbes головний розвідник країни також не відійшов від своєї класичної лінії: “Рахунок 1:1, а хвилина 70-та”, провів він аналогію російсько-української війни з футбольним матчем.

У такої комунікаціії Буданова є психологічна мета? Можливо. Тому ми детально розпитали його, щоб зрозуміти – звідки у головного розвідника така оптимістична оцінка. Читати обов’язково.

Коли закінчиться війна в Україні розповів Кирило Буданов — Forbes.ua 

Чи зможе Росія захопити Київ, чи триває в Росії мобілізація, скільки в РФ залишилося ракет та снарядів

А ось радикально інша думка: “Війна не закінчиться в цьому році. У жодному з можливих варіантів: ні у вигляді компромісних рішень, ні у вигляді повернення контролю над нашими територіями. Основна мета Росії зараз – продовжувати воювати якомога довше, перевівши режим функціонування російського суспільства на військові рейки.” Це слова вченого-конфліктолога Миколи Капітоненка. І хоч він не має такого доступу до розвідданих як Буданок, але чимало досліджує світові конфлікти. Тому для балансу радимо почитати і його інтерв’ю. Це варіант довгострокового сценарію.

Війна може тривати ще п'ять років, прогнози Миколи Капітоненка — Forbes.ua 

Чому бойові дії в Україні не завершаться у 2023 році

Ну і для повного балансу – реалістичний аналіз військових дій на майбутні місяці. Володимир Даценко, спецрепортер Forbes, який пише про військову тематику, вважає, що восени-влітку відбудуться головні битви війни (до речі зимовий наступ росіян вже відбувається). Росія намагатиметься вийти на межі Донецької і Луганської областей. А Захід закликатиме Україну сфокусуватися на деокупації Півдня. То як будуть розвиватись події?

Прогнози розвитку війни в Україні на 2023 рік — Forbes.ua 

Як будуть розвиватися події на Донбасі та півдні України

2. Forbes підрахував, що Росія витратила на війну $114,4 млрд за рік (майже $10 млрд на місяць). Це третина всіх доходів російського бюджету за 2021 рік. Сума включає лише безпосередні витрати на війну та не враховує економічні й непрямі втрати, які Росія зазнала від санкцій і економічної ізоляції. Ось за цим посиланням можете більш детально проаналізувати, скільки РФ вже викинула грошей на вторгнення.

І поки Росія дозволяє собі не сильно зважати на економічну ситуацію, українському уряду доводиться вирішувати одразу декілька проблем: відновити зруйноване, утримати економіку, отримати гроші на майбутній розвиток і ще довести, що ці кошти дадуть результат (реформи). Щоб зрозуміти, на якому етапі кожен з цих пунктів, Forbes поговорив з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Вийшло змістовне інтерв’ю з цифрами і реалістичною оцінкою економічної ситуації.

Інтервʼю Дениса Шмигаля: коли чекати реформу уряду, як покращити роботу митниці — Forbes.ua 

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль розказав скільки міністерств залишиться після реформи Кабміну

3. Найбільша атомна електростанція Європи – Запорізька АЕС – майже рік окупована російськими військами. На ЗАЕС залишилося вп’ятеро менше працівників, а обладнання деградує. Вона все більше стає схожою на “ядерну діжку Європи”. Співробітники станції розповіли Forbes, яким тортурам піддаються працівники, навіщо росіянам АЕС та чи є загроза ядерної катастрофи.

Запорізька АЕС. Чи є ядерна небезпека на окупованій ЗАЕС? — Forbes.ua 

Запорізька АЕС окупована майже рік. Співробітники станції розповіли, яким тортурам піддаються працівники, навіщо росіянам АЕС та чи є загроза ядерної катастрофи

4. Сподіваюсь, ви ще пам’ятаєте найгучнішу бізнес-новину України позаминулого тижня – обшуки у власника IT-компанії MacPaw Олександра Косована. Він вклав у базу відпочинку для співробітників своєї компанії до $28 млн, а натомість отримав кримінальні справи та обшуки. Щоб детальніше розібратися в суті справи (яка в українському сегменті Facebook обросла своєю конспірологією), репортерка Forbes побувала у MacPaw Village та поспілкувалася з Косованом про причини та історію конфлікту.

Інтерв’ю Олександра Косована про скандал щодо бази відпочинку MacPaw — Forbes.ua 

Олександр Косован вклав у базу відпочинку для співробітників MacPaw до $28 млн, а натомість отримав кримінальні справи та обшуки

5. І ще одна історія про силовиків, реформи і бізнес. Нинішній СЕО компанії WOG Андрій Пивоварський, у 2014-2016 роках був міністром інфраструктури та намагався зробити реформи транспортної галузі. Тепер за це його переслідує НАБУ. Що загрожує Пивоварському та до чого тут найбільша морська компанія України.

Чому НАБУ підозрює ексміністра Пивоварського у зловживанні владою — Forbes.ua 

НАБУ підозрює CEO паливної компанії WOG та колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського у зловживанні владою та службовим становищем, які, за розрахунками правоохоронців, завдали державі понад $30 млн збитків. В чому суть справи?

Бонус: Цікавий кейс, як Україна переконала топів OpenAI розблокувати ChatGPT

Як в Україні працює ChatGPT. Деталі від Forbes — Forbes.ua 

Мінцифри домовилися з OpenAI про розблокування DALLE-2 та ChatGPT. Як ішли перемовини з Семом Альтманом і представниками OpenAI

 

 

Дякуємо, що ви з нами!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Нові повістки в Україні нові нюанси

Парадокси війни…