in , , ,

Новини від Forbes!

Добрий день!

1. Головна фінансова новина тижня – видатки держбюджету мають збільшити на рекордні 537 млдр грн (Кабмін ухвалив законопроєкт і передав його до ВР). 96,5% від цих грошей підуть на безпеку та оборону. Це вимушений крок та констатація того, що війна з РФ, ймовірно, триватиме весь 2023 рік.

На думку керівника аналітичного відділу Concorde Capital Олександра Паращія, збільшення витрат на війну – адекватна дія, але їх (витрати) доведеться і надалі підвищувати. В колонці для Forbes Паращій розібрав, звідки Україна може залучати кошти.

Друк грошей, ріст курсу валют та інфляція – перші думки, які з’являються на фоні будь-яких роздувань держбюджету. Щоб тверезо оцінити потенційні проблеми, Forbes проаналізував п’ять ймовірних наслідків рекордного розширення бюджету. Читати – ось за цим посиланням.

Щоб закріпити тему фінансової стійкості країни. Forbes дізнався перші деталі програми МВФ для України на понад $15 млрд. З високою ймовірністю Фонд затвердить фінансування до кінця березня. Ми можемо отримати $4,5 млрд до кінця 2023 року. Але що має зробити Україна, щоб отримати гроші від МВФ, читайте в нашому розборі.

Нова програма МВФ для України. Що може бути у меморандумі на $15,6 млрд — Forbes.ua 

МВФ готовий погодити Україні чотирирічну програму на $15,6 млрд. Якими траншами надходитимуть кошти та які умови будуть вписані до меморандуму?

2. Мабуть ви пам’ятаєте скандал навколо Міноборони щодо ніби-то завищених цін на їжу для військових. Після нього Уряд вирішив запропонувати ритейлерам постачати продукти у ЗСУ. Мінекономіки та Офіс Президента організували дві зустрічі, на які запросили виробників і великі торгові мережі. Проте бізнес не поспішає боротися за багатомільйонні контракти на постачання продуктів харчування для ЗСУ. Forbes дізнався, в чому причина.

Скандал "яйця по 17". Постачати їжу для військових запропонували Сільпо, Ашан та іншим. Чому вони не дуже хочуть — Forbes.uaУряд запропонував ритейлерам постачати продукти у ЗСУ. Проте бізнес не поспішає боротися за багатомільйонні контракти на постачання продуктів харчування для ЗСУ

3. Страх і порятунок Rozetka. Так можна було б назвати серіал Netflix, якби стрімінг зняв його за мотивами останнього року роботи найбільшого маркетплейсу України. За декілька місяців до великої війни казахстанський фінтех-гігант Kaspi хотів придбати Rozetka. За інформацією Forbes, маркетплейс оцінили в суму між $1 млрд та $3 млрд. До потенційного закриття домовленостей залишались лічені тижні. Але війна зірвала угоду, яка мала зробити сім’ю Чечоткіних мільярдерами. В березні компанія полетіла у прірву, торгівля майже зупинилася. Як Rozetka змогла витягти себе з кризи і знову стати лідером. Читайте в історії від Forbes.

Владислав Чечоткін чудом зміг врятувати інтернет-магазин Rozetka. Ексклюзивний матеріал Forbes — Forbes.ua 

Якими принципами керувався найбільший інтернет-продавець України у довоєнний період та як закінчилася історія з продажом Rozetka фінтех-гігантові Kaspi.kz?

4. Американська технологічна компанія Palantir розробляє системи для аналітики даних за допомогою штучного інтелекту. Вона має контракти з ЦРУ, оборонними відомствами США, Великої Британії. А з травня 2022-го надає свої послуги й Україні. Forbes Ukraine дізнався деталі, як Palantir допомагає нам на війні.

Американська корпорація Palantir допомагає технологіями Україні на війні — Forbes.ua 

Американська корпорація Palantir у травні відкрила представництво в Україні й надає свої продукти. Які AI розробки Palantir є у військових

5. За доброю традицією, кожного тижня Forbes публікує декілька інтерв’ю з топспікерами різних галузей. Не буду розписувати деталі, просто запропоную вам ті, які точно варто почитати.

Мабуть найвідоміший журналіст-розслідувач путінських злочинів, керівник проєкту Bellingcat Христо Грозев.

Інтерв'ю керівника Billingcat Христо Грозева: Вагнерівці готові піти на Кремль, якщо з Пригожиним трапиться «нещасний випадок» — Forbes.ua 

Forbes поговорив з Грозевим про «Оскар», фільм «Навальний», настрій російських олігархів, стан ПВК Вагнера, «чорну» касу Путіна і роздраї в політичних елітах РФ

HardTalk Петра Чернишова з американським економістом Ноа Смітом про те, чи може Україна повторити економічний успіх Південно-Східної Азії.

Світовий економіст Ноа Сміт про те, як модернізувати Україні після війни — Forbes.ua 

Американський економіст Ноа Сміт про відбудову економіки країни. Як модернізувати країну та чи може Україна повторити економічний успіх Південно-Східної Азії?

Президент Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто про те, що рік війни зробив з українським суспільством.

Інтерв'ю із соціологом Володимиром Паніотто про те, як українців змінив рік війни — Forbes.ua 

Соціолог Володимир Паніотто: війна згуртувала українське суспільство, не забравши в нього оптимізм та людяність. Рівні здоров’я та заробітку впали, з’явився стрес через розлуку з рідними.

Бонус: Forbes Ukraine отримав закритий звіт Moodyʼs Investors Service про ситуацію у банківській системі США після краху кількох банків, що працювали з технологічним сектором. Прочитати вижимку можете за цим посиланням.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0