in , , ,

Новини від Forbes!

Добрий день!

1. Головна фінансова новина тижня – видатки держбюджету мають збільшити на рекордні 537 млдр грн (Кабмін ухвалив законопроєкт і передав його до ВР). 96,5% від цих грошей підуть на безпеку та оборону. Це вимушений крок та констатація того, що війна з РФ, ймовірно, триватиме весь 2023 рік.

На думку керівника аналітичного відділу Concorde Capital Олександра Паращія, збільшення витрат на війну – адекватна дія, але їх (витрати) доведеться і надалі підвищувати. В колонці для Forbes Паращій розібрав, звідки Україна може залучати кошти.

Друк грошей, ріст курсу валют та інфляція – перші думки, які з’являються на фоні будь-яких роздувань держбюджету. Щоб тверезо оцінити потенційні проблеми, Forbes проаналізував п’ять ймовірних наслідків рекордного розширення бюджету. Читати – ось за цим посиланням.

Щоб закріпити тему фінансової стійкості країни. Forbes дізнався перші деталі програми МВФ для України на понад $15 млрд. З високою ймовірністю Фонд затвердить фінансування до кінця березня. Ми можемо отримати $4,5 млрд до кінця 2023 року. Але що має зробити Україна, щоб отримати гроші від МВФ, читайте в нашому розборі.

Нова програма МВФ для України. Що може бути у меморандумі на $15,6 млрд — Forbes.ua 

МВФ готовий погодити Україні чотирирічну програму на $15,6 млрд. Якими траншами надходитимуть кошти та які умови будуть вписані до меморандуму?

2. Мабуть ви пам’ятаєте скандал навколо Міноборони щодо ніби-то завищених цін на їжу для військових. Після нього Уряд вирішив запропонувати ритейлерам постачати продукти у ЗСУ. Мінекономіки та Офіс Президента організували дві зустрічі, на які запросили виробників і великі торгові мережі. Проте бізнес не поспішає боротися за багатомільйонні контракти на постачання продуктів харчування для ЗСУ. Forbes дізнався, в чому причина.

Скандал "яйця по 17". Постачати їжу для військових запропонували Сільпо, Ашан та іншим. Чому вони не дуже хочуть — Forbes.uaУряд запропонував ритейлерам постачати продукти у ЗСУ. Проте бізнес не поспішає боротися за багатомільйонні контракти на постачання продуктів харчування для ЗСУ

3. Страх і порятунок Rozetka. Так можна було б назвати серіал Netflix, якби стрімінг зняв його за мотивами останнього року роботи найбільшого маркетплейсу України. За декілька місяців до великої війни казахстанський фінтех-гігант Kaspi хотів придбати Rozetka. За інформацією Forbes, маркетплейс оцінили в суму між $1 млрд та $3 млрд. До потенційного закриття домовленостей залишались лічені тижні. Але війна зірвала угоду, яка мала зробити сім’ю Чечоткіних мільярдерами. В березні компанія полетіла у прірву, торгівля майже зупинилася. Як Rozetka змогла витягти себе з кризи і знову стати лідером. Читайте в історії від Forbes.

Владислав Чечоткін чудом зміг врятувати інтернет-магазин Rozetka. Ексклюзивний матеріал Forbes — Forbes.ua 

Якими принципами керувався найбільший інтернет-продавець України у довоєнний період та як закінчилася історія з продажом Rozetka фінтех-гігантові Kaspi.kz?

4. Американська технологічна компанія Palantir розробляє системи для аналітики даних за допомогою штучного інтелекту. Вона має контракти з ЦРУ, оборонними відомствами США, Великої Британії. А з травня 2022-го надає свої послуги й Україні. Forbes Ukraine дізнався деталі, як Palantir допомагає нам на війні.

Американська корпорація Palantir допомагає технологіями Україні на війні — Forbes.ua 

Американська корпорація Palantir у травні відкрила представництво в Україні й надає свої продукти. Які AI розробки Palantir є у військових

5. За доброю традицією, кожного тижня Forbes публікує декілька інтерв’ю з топспікерами різних галузей. Не буду розписувати деталі, просто запропоную вам ті, які точно варто почитати.

Мабуть найвідоміший журналіст-розслідувач путінських злочинів, керівник проєкту Bellingcat Христо Грозев.

Інтерв'ю керівника Billingcat Христо Грозева: Вагнерівці готові піти на Кремль, якщо з Пригожиним трапиться «нещасний випадок» — Forbes.ua 

Forbes поговорив з Грозевим про «Оскар», фільм «Навальний», настрій російських олігархів, стан ПВК Вагнера, «чорну» касу Путіна і роздраї в політичних елітах РФ

HardTalk Петра Чернишова з американським економістом Ноа Смітом про те, чи може Україна повторити економічний успіх Південно-Східної Азії.

Світовий економіст Ноа Сміт про те, як модернізувати Україні після війни — Forbes.ua 

Американський економіст Ноа Сміт про відбудову економіки країни. Як модернізувати країну та чи може Україна повторити економічний успіх Південно-Східної Азії?

Президент Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто про те, що рік війни зробив з українським суспільством.

Інтерв'ю із соціологом Володимиром Паніотто про те, як українців змінив рік війни — Forbes.ua 

Соціолог Володимир Паніотто: війна згуртувала українське суспільство, не забравши в нього оптимізм та людяність. Рівні здоров’я та заробітку впали, з’явився стрес через розлуку з рідними.

Бонус: Forbes Ukraine отримав закритий звіт Moodyʼs Investors Service про ситуацію у банківській системі США після краху кількох банків, що працювали з технологічним сектором. Прочитати вижимку можете за цим посиланням.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Презентовано Платформу допомоги врятованим

СКАСУВАННЯ ВКДКА РІШЕННЯ КДКА ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА ПРО ВИДАЧУ СВІДОЦТВА ПРО СКЛАДАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ ПІСЛЯ СКЛАДАННЯ ПРИСЯГИ ТА ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА ЗАНЯТТЯ АДВОКАТСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ Є НЕПРОПОРЦІЙНИМ ВТРУЧАННЯМ У ПРАВО ПОЗИВАЧА НА ПРИВАТНЕ ЖИТТЯ