in ,

Особливий ювілей правничого видання

Загальнодержавному науково-практичному фаховому журналу «Бюлетень Мін’юсту України» виповнилося 20 років (до квітня 2019-го він видавався під назвою «Бюлетень Міністерства юстиції України»). Видає журнал державне підприємство «Центр оцінки та інформації» Міністерства юстиції України. З нагоди ювілею видання представляє заступник директора з видавництва Оксана КОТЛЯР.

20-річний ювілей журналу для нашого колективу справжнє свято. Адже витримати такий довгий видавничий марафон – це особлива радість від творчих досягнень. Щоб досягти певних успіхів, аби часопис став одним з основних правничих видань довелося немало попрацювати. Бюлетень був започаткований відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 28 грудня 1998 року №72/5 і перший номер журналу побачив світ у липні 1999 року. Співзаснов­никами журналу, крім Міністерства юстиції, згодом стали Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України та Інститут законодавства Верховної Ради Украї­ни. У 2019 році функції засновника були передані від Міністерства юстиції України державному підприємству «Центр оцінки та інформації».

Призначалося видання як для працівників Міністерства юстиції, так і для державних та громадських діячів, вчених-правознавців, представників засобів масової інформації та ділових кіл. Друкувався часопис спочатку щоквартально, а з початку 2003 року згідно з наказом Міністерства юстиції України став щомісячним виданням, одержавши науковий статус. Тоді було затверджено й редакційну колегію та склад наукової ради. У червні 2003 року Постановою президії Вищої атестаційної комісії України журнал було включено до Переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися також результати досліджень на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

Відтоді часопис охопив своєю актуальною тематикою велику частину досить широкої правової сфери. Основний вектор, звичайно, присвячений діяльності Міністерства юстиції України. Журнал практично став літописом становлення та реформування Мін’юсту за часів незалежності та неоціненним архівом цього скарбу. За ці роки Міністерство накопичило великий досвід щодо утвердження верховенства права. Зокрема, протягом останнього часу Міністерство юстиції України підняло планку своєї правничої діяльності на новий вищий рівень. Багато нових ініціатив Міністерства юстиції успішно реалізовані та спрямовані на удосконалення інститутів демократичної, правової держави. Зокрема, варті великої уваги та популяризації, скажімо, такі проекти як правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!», проекти щодо реалізації норм з охорони та захисту прав дитини «ЧужихДітейНеБуває», «СтопБулінг». Користуються широкою популярністю також такі напрями, як надання безоплатної правової допомоги, впровадження служби пробації, новий проект «Сімейні радники» тощо. Ряд проектів знаходяться на стадії обговорення. Багатовекторна плідна діяльність Міністерства і, зокрема, питання щодо надання громадянам правової допомоги, підвищення юридичної грамотності населення, рівня обізнаності українців про свої права та механізми їх захисту й надалі будуть висвітлюватися на сторінках журналу «Бюлетень Мін’юсту України».

За ці 20 років редакція часопису накопичила чималий творчий досвід. Хоча удосконаленню немає меж. Виступи та інтерв’ю провідних юристів і відомих науковців, репортажі й фоторепортажі із важливих заходів, публіцистичні та наукові статті, які висвітлюють та аналізують проблеми юрис­пруденції, на думку читачів, засвідчують цікавий творчий пошук наших працівників у цьому напрямку. «Зміцнилась» і редакційна рада видання. До неї входять керівники Мін’юсту на чолі з Міністром юстиції України, провідні юристи, експерти, видатні вчені, очільники деяких юридичних вищих закладів освіти.

Як видавці, намагаємось також відповідно витримувати науково-практичну спрямованість журналу, оптимально збалансовувати інтереси як практиків, так і науковців. Фундамент журналу – поєднання теоретичних основ права із практикою застосування українського законодавства. Тому приємно, що молоді та й знані науковці обирають наше видання для друку в ньому власних цікавих наукових досліджень та новаторських пропозицій, розміщують рецензії та обговорюють найгостріші юридичні проблеми. Про це, як кажуть, красномовно свідчать цифри: протягом 20 років часопис опублікував майже 3 500 наукових статей. Більше половини їх авторів – кандидати та доктори юридичних наук. Разом з тим «Бюлетень Мін’юсту України» представлено на платформі «Нау­кова періодика України» в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, а найближчим часом буде внесено й до реєстру метаданих CrossRef, завдяки чому суттєво спроститься пошук та використання наукових матеріалів, які публікуються на сторінках видання.

До речі, чільне місце у досконалій реалізації наукової тематики треба віддати нашим співзасновникам – Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України та Інституту законодавства Верховної Ради України. Добір тематики, автури лежить на плечах відомого правника – завідувача відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, заслуженого юриста України, головного редактора журналу «Бюлетень Мін’юсту України» Наталії Миколаївни Оніщенко. Її високий авторитет та фаховий рівень, звичайно, позначаються й на підвищенні рейтингу видання. За період роботи Наталії Миколаївни на посаді головного редактора журнал «Бюлетень Мін’юсту України» став справжнім вісником з висвітлення правоосвітньої діяльності органів юстиції в Україні. Від всього нашого колективу висловлюємо Наталії Миколаївні щиру вдячність і повагу!

Треба відзначити й тих, хто професійно і сумлінно працює над кожним номером журналу. Це – редактор видавничого відділу, а з липня 2015 року й відповідальний секретар редакційної колегії журналу, член Спілки письменників України Тетяна Крижанівська, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою, незмінний фотокореспондент видання, заслужений журналіст Украї­ни Альберт Погоня. До речі, за сумлінне виконання трудових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 20-річного ювілею журналу наше підприємство відзначило їх Почесними грамотами. Актуальні теми видання, цікаві інтерв’ю з відомими правниками країни та громадськими діячами – це заслуга нашого журналіста Оксани Власенко. Над сучасним дизайном журналу, цікавою подачею та версткою матеріалу працює Марина Гуза.

Тож, до свого 20-річчя журнал «Бюлетень Мін’юсту України», як загальнодержавне науково-практичне видання, «змужнів», набрався досвіду і є прикладом високих стандартів у своїй галузі. Ми і надалі прагнемо вдосконалюватися. Про нові тематичні напрямки свідчать хоча б такі рубрики, як «Сучасна юстиція України», «У фокусі юстиції», «Незалежна юридична консультація». Також продовжуємо знайомити читачів із сучасними дослідженнями у галузі конституційного, сімейного, екологічного, адміністративного, фінансового, кримінального, міжнародного права. Крім поширення правових знань серед населення також намагаємося тримати курс на підвищення професійного рівня фахівців у галузі права, забезпечувати діалог між органами юстиції і громадськістю. Наші сторінки завжди відкриті для цікавих інтерв’ю з відомими юристами України, державними діячами в галузі юриспруденції, теоретиками й практиками юридичної сфери. Ми завжди готові до співпраці і конструктивних пропозицій.

Отримати інформацію щодо передплати журналу «Бюлетень Мін’юсту України» та публікацій наукових статей у виданні можна на сайті http://dpcoi.com.ua/.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мораторій на продаж сільгоспземель можуть скасувати до кінця року

Головне завдання для нової влади