in

Мораторій на продаж сільгоспземель можуть скасувати до кінця року

В Офісі Президента мають намір скасувати до кінця року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення і запустити ринок землі.

Про це заявив заступник голови ОПУ Олексій Гончарук в інтерв’ю виданню Bloomberg. «У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити в цьому році, то далі буде досить складно», — сказав він, підкресливши, що команда Президента шукає найменш болісну і найбільш ефективну модель відкриття ринку.

Гончарук також підкреслив, що на цьому етапі команда В. Зеленського веде переговори зі Світовим банком з приводу моделі відкриття ринку землі в Україні. Найрадикальніша модель скасування мораторію призведе до прискорення економічного зростання України на 3% на рік, найменш радикальна — на 0,5%.

Нагадаємо, мораторій на продаж землі вперше ввели 2002 року терміном на п’ять років. Його розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували, востаннє — до 1 січня 2020 року.

Скасування мораторію вимагав і Міжнародний валютний фонд, дану ідею рішуче підтримували й провідні українські економісти.

Джерело: УП

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Навчання для дорослих: модний тренд чи рецепт успішного розвитку України?

Особливий ювілей правничого видання