in , ,

Президентські призначення в державному секторі з питань комунікування.

Мустафа Найєм знову знайшов роботу в державному сектору. Колишній журналіст, нардеп від партії Порошенко і чиновник “Укроборонпрому” став заступником міністра інфраструктури. Разом з ним посади заступників в різних міністерствах отримали Анна Маляр і Мері Акопян.

Найєм – стежити за потоками
Мустафа Найєм з 2014 року став чиновником, продовжуючи підтримувати зв’язок із західними організаціями і посольствами. Не спрацював з головою “Укроборонпрому” Юрієм Гусєвим, Найєм знайшов тепле місце в Міністерстві інфраструктури.

Дане міністерство – один з головних одержувачів грошей українських платників податків, а також західної допомоги. Програма “Велике будівництво” з’їдає мільярди, які освоюють різні сумнівні фірми, про що писали ЗМІ. Спочатку М.Найєм в “Укроборонпромі” займався взаємодією з органами державної влади. Потім став завідувати активами концерну. Про свої функції в Мінінфраструктури Найєм і його колеги поки що не говорять.

Політичний аналітик Михайло Чаплига впевнений, що головним завданням Найєма буде взаємодією з західними донорами, які виділяють гроші на інфраструктуру. За його словами, ті отримають доступ до потрібної їм інформації.

“Це пост” смотрящего “. Він зможе дивитися і пересилати документи партнерам з посольств. В тому числі документи для службового користування. Донори отримають контроль над інфраструктурними проектами і їх фінансуванням. Захід намагаються задобрити”, – говорить Чаплига.

Експерт додав, що таке призначення стало можливим після відставки Арсена Авакова. Міністерство інфраструктури довгий час було під впливом в тому числі і МВС.

“Аваков б на це не пішов. Зеленський же показав свою лояльність Заходу. До того ж він звалив на їх плечі контроль за засобами, що він сам забезпечити не може”, – говорить Чаплига.

Навіщо Зеленський призначив Найєма, Маляр і Акопян
А. Маляр буде комунікувати
Новим заступником міністра оборони стала Анна Маляр. Вона юрист, працювала головою ГО “Центр правових та кримінологічних досліджень”. Маляр – також позаштатний консультант Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Новий заступник міністра пройшла навчання переговорів в збройних конфліктах в Нідерландах. Як і Найєм, вона в хороших відносинах з посольствами G7.

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов розповів, що Маляр зайняла вакантну посаду, яка була вільною ще з моменту призначення міністром Андрія Тарана в березні 2020 року. Вона буде відповідати за стратегічні комунікації.

“Вона буде комунікувати з державними органами, контрагентами. Починаючи з питань популяризації армії і продовжуючи реформами. Через неї будуть проходити всі юридичні питання”, – говорить Жданов.

Відзначимо, що Маляр часто виступає по ТБ в якості експерта. Вона, як і Найєм, повинна стати обличчям Міністерства оборони, озвучував позицію відомства.

Знакова заміна відбулася в Міністерстві внутрішніх справ. Кабмін звільнив рупора МВС Антона Геращенко. Незабаром він призначив заступником Мері Акопян, яка раніше працювала директором Департаменту міжнародного співробітництва МВС.

Акопян – віце-президент Союзу вірмен України. До анексії Криму вона працювала на півострові, потім перебралася до Києва. Акопян працювала під керівництвом вірменина Авакова і навіть потрапила в скандал. У розпал азербайджано-вірменського конфлікту Аваков заявив, що її не пустили в Баку на захід під егідою Східного партнерства ЄС.

З огляду на бекграунд Акопян, займатися вона буде комунікаціями. Мабуть, вона повинна замінити Антона Геращенка, який регулярно публічно озвучував діяльність МВС.

Політолог Петро Олещук розповів, що таке призначення – спроба “олюднити” міністерство. Акопян повинна буде пом’якшити критику, яка обрушується на МВС.

“Це такий піар-хід. Президент вводить баланс в міністерства, щоб там були представники громадського сектору. Щоб вони могли комунікувати з тими ж” активістами “, пом’якшувати критику. До того ж вони будуть публічно озвучувати позицію міністерства”, – говорить Олещук.

Володимир Зеленський почав поступово оновлення уряду в період відпусток, не чекаючи осені. Після змін в силовому блоці, він поступово вводить людей, пов’язаних з громадським сектором в ключові міністерства. Це явний курс на зближення із Заходом, що і підтверджують експерти.

За публікаціями ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Спостерігачі від ОБСЄ не приїдуть до Росії на вибори в Держдуму.

Президент підписав закон, що звільняє внутрішньо переміщених осіб від наслідків невиконання зобов’язань за кредитами та позиками