in ,

ПРО ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЮСТИЦІЇ

За 30 років незалежності Україна наблизилась до європейських стандартів в сфері захисту прав громадян, перетворила конституційне право кожної людини на професійну правничу допомогу у реальність, розбудувала електронні сервіси та спростила доступ громадян до державних послуг.

Що маємо на сьогодні?

  • 6 років тому в Україні було прийнято першу всеосяжну Національну стратегію у сфері прав людини, метою якої є забезпечення пріоритетності прав і свобод людини як визначального чинника під час визначення державної політики в Україні. Наприкінці березня цього року Указом Президента було затверджено оновлену Стратегію. Ефективна імплементація Нацстратегії є частиною євроінтеграційного курсу України.
  • Сьогодні українська система безоплатної правової допомоги (БПД) – одна із найбільш розгалужених в Європі. В Україні діють 107 центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них: 23 — регіональні (обласні) і 84 — місцеві. До їх роботи залучено 1500 штатних юристів. Створено 5 правових клубів «PRAVOKATOR». Крім того, реалізовано можливість надання безоплатної первинної правової допомоги онлайн (через мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога», «Твоє право», Facebook, Telegram, Viber) та запущено у тестовому режимі сервіс «Кабінет клієнта системи БПД».
  • Відбулась масштабна цифровізації сервісів Мін’юсту, завдяки чому громадянам ще легше реалізовувати свої права. Зокрема:
  • запроваджено вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», на якому можна записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний час, поставити запитання в онлайн-режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану;
  • впроваджена та успішно функціонує комплексна послуга «Малятко», за якою батьки новонародженої дитини отримують до 9 послуг за однією заявою. Подати заяву можна онлайн через вебпортал «Дія», безпосередньо в пологовому будинку або ж у ЦНАПі та відділі ДРАЦС;
  • запроваджено надання електронних адміністративних послуг у сфері реєстрації юридичних осіб, ФОП та громадських формувань за допомогою порталу електронних сервісів. Крім того, на порталі Дія можна онлайн подати документи для державної реєстрації ФОП та ТОВна підставі модельного статуту. При цьому реєстрація ФОП відбувається автоматично без участі державного реєстратора;
  • запровадженно можливість подання заяв на державну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна, що виникло та зареєстроване в установленому законом порядку до 01 січня 2013 року через портал Дія, завдяки якому громадяни без фізичного відвідування органів реєстрації можуть подати заяву на перереєстрацію майна в Державному реєстрі прав онлайн та відслідковувати хід розгляду заявки на реєстрацію права власності. Проєкт працює в пілотному режимі на території міста Харків.
  • створений функціонал для сплати адміністративних послуг онлайн. Сервіс доступний на порталі Дія в пілотній версії;
  • створено автоматизовану систему виконавчого провадження – комп’ютерну програму, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників тощо;
  • на порталі Дія запроваджено функціонал «Виконавче провадження», який надає громадянам можливість ознайомлюватися з інформацією про виконавчі провадження, а боржникам – сплачувати в онлайн-режимі заборгованість за виконавчими провадженнями.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Увага розвиткові цифрової економіки в Україні

УРЯД СХВАЛИВ ПОСТАНОВУ, ЯКА НАДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УВ’ЯЗНЕНИМ У СІЗО КОРИСТУВАТИСЯ ІP–ТЕЛЕФОНІЄЮ ТА ІНТЕРНЕТОМ