in , , , , , ,

2 грудня, в навчально-науковому юридичному інституті імені Василя Стефаника відбулась науково-практична конференція «Російські воєнні злочини – від документування до покарання»

2 грудня, в навчально-науковому юридичному інституті імені Василя Стефаника відбулась науково-практична конференція «Російські воєнні злочини – від документування до покарання».

По відеозв’язку до неї також приєднались науковці з інших областей України, зокрема й міжнародні партнери з Польщі та Чехії.

Як розповів Сергій Адамович, доктор історичних наук, професор, керівник громадської організації «Поступовий гурт франківців», мета конференції полягає в тому, аби зібрати, зафіксувати воєнні злочини окупантів проти України та притягнути їх до відповідальності.

«Мова йде про те, що ми не знаємо точно, коли закінчиться війна. Ті злочини, які вчиняє Росія стосовно населення України, немає аналогів в історії злочинів. І ми працюємо над документуванням доказової бази для міжнародного суду, адже злочинці мають бути покарані», – переконаний Адамович.

За його словами, зараз складено 330 протоколів, свідчення зібрав у свідків Центр документування та дослідження воєнних злочинів навчально-наукового інституту ім. В.Стефаника.

Ігор Козич, завідувач кафедри політики в сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права ПНУ ім. Стефаника каже, що від початку повномасштабного вторгнення Росії інститут почав працювати в сфері спроби фіксації воєнних злочинів. Залучали до збору свідчень й студентів, які працювали з внутрішньо переміщеними особами. «Для того, аби притягнути Росію до відповідальності, має бути фактаж. Над чим ми й зараз активно працюємо. Залучили також міжнародних партнерів, які мають досвід у сфері міжнародного законодавства щодо фіксації злочинів», – зазначає науковець.

Згодом усі напрацьовані матеріали передадуть компетентним органам.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Завершився Всеукраїнський конкурс Вчитель року з основ правознавства

Угоди у справах про колаборацію: що з ними не так і як це виправити?