in , , , , , ,

Про те, як іноді висвітлюється російська війна закордонними медіа

Ми добре пам‘ятаємо, як у період 2014-2022 сотні тисяч публікацій у майже двохстах  державах світу виходили з текстами про так звані референдуми в Криму, про громадянську війну в Україні, про «українську кризу», про сепаратистів. Це все робилося за для того аби «не бачити» та приховати від мільярдів людей правду про російські злочини.                          Найнебезпечніше відбувається останні два роки, коли ми читаємо, відчуваємо про наративи «війна в Україні», «українська війна». Цим самим дехто у читачів-іноземців підсвідомо формує  думки, що проблема існує виключно в Україні. А те, що вкорінюється поза реальним світом,  на рівні підсвідомості – не переб’єш фактами.
Найбільш негативний тренд 2023 року – це хайпування співчуття світовими медіа таким собі хорошим росіянам. Тепер вони висвітлюють як потерпає російське населення, простий росіянин і прямо пишуть, що – від обстрілів українців страждають діти, сім’ї, поранені. Не припускають, не позначають, не пишуть, що невідомо хто обстрілює, а прямо покладають вину на Україну. Дійшло до того, що деякі лідери африканських країн війну, яку розв’язала проти України росія, порівнюють з етнічними між общинними конфліктами.
У користувача такої інформації з часом виникне думка про «спільну відповідальність сторін конфлікту», через який «страждають прості люди з двох сторін».
Дійшло до того, що навіть у очевидних випадках про вчинення росіянами злочинів пишуть «не може бути об’єктивно підтверджено» (як з підривом Каховської греблі), а ще раніше про злочини у Бучм, Ірпені тощо. І при будь якій можливості покладають вину на Україну.
Яскравий приклад, – це покладення вини на українців за безпілотники по житлових будинках в Москві. А останні новини з цього приводу – покладення вини на Україну за обстріли житлових будинків і «цивільне населення» у Щебекіно, Білгороді.
За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Земельні ділянки реєструватимуть за новими правилами

Новини від Forbes