in , , , , , , ,

Актуальні новини

Добрий день!

1. Минулий тиждень закінчився інформаційним вибухом: затримано голову і колишнього власника заводу «Мотор Січ»(МС) Вʼячеслава Богуслаєва. Його підозрюють у колабораціонізмі. Його підприємство постачало в РФ двигуни для військових гвинтокрилів навіть після 24 лютого. Ми розібрались, куди і як постачала свою продукцію МС, і максимально прояснили історію із загадковим китайським інвестором. Але все одно залишається багато запитань: МС офіційно була постачальником російського ВПК до 2017 року, потім її схеми обходу заборони на постачання в РФ були шиті білими нитками – просто використовували треті країни, яким навіть теоретично не потрібні двигуни для військових гвинтокрилів. СБУ опублікувала записи 2021 року, де Богуслаєв домовляється з росіянами про постачання. Чого чекали рік? Що державі робити з МС далі?

«Відправляємо десятками. Все йде». «Мотор Січ» під час повномасштабної війни постачала двигуни для військових гвинтокрилів РФ? Ось що відомо

Будемо й надалі досліджувати цю тему.

2. 25 жовтня відбулась украй важлива, але не дуже цікава українським медіа, конференція донорів у Берліні. Обговорювали план відновлення України. Якщо на червневу конференцію в Лугано український уряд привіз презентацію хотілок на $700 млрд, то в Берліні говорили про плани на 2023-й, і цифри були скромніші – $38 млрд на покриття дефіциту бюджету й $17 млрд на швидке відновлення. Чи вдалося Денису Шмигалю і Ко знайти гроші та привезти з Берліна український «План Маршала»?

Не все і не одразу. Як пройшла друга спроба українського уряду знайти гроші на відбудову країни

3. Justin – служба доставки, яку пʼять років будували власники «Фоззі Груп» («Сільпо»). Плани були амбітні – створити конкурента «Новій пошті». Війна, якщо не вбила проєкт, то поставила на довгу паузу. З весни Justin не приймає посилок, а тільки видає ті, що переслані раніше. Чому стартап Володимира Костельмана (основний власник «Фоззі Груп») не витримав випробування війною.

Власники «Сільпо» хотіли побудувати чергового конкурента «Новій пошті», але не змогли. Чому більше не працює доставка Justin

4. Що робити з українським Альфа-Банком? Це запитання вже давно обговорюється у владних кабінетах. Націоналізувати – дорого для держави, залишати Михайлу Фрідману і Ко, які під санкціями в ЄС та Україні, – політичне самогубство. Вочевидь, влада обрала зберегти рейтинги, а не гроші. Шість співрозмовників із різних гілок влади кажуть, що банк буде націоналізовано за схемою, подібною до ПриватБанку. У цього сценарію багато сигналів: швидке ухвалення і підписання нового закону про націоналізацію системно важливих банків, вихід СЕО  Альф-Банку Рафала Ющака. Але остаточне рішення за Зеленським. Чекаємо.

Альфа-Банк готується стати державним. Коли чекати націоналізації та чому Фрідману не допомогли обіцянки про $1 млрд

5. Важливі події відбуваються зараз у Босфорській протоці. Відповідно до  зернової угоди судна, які перевозять українське зерно, має перевіряти спільна група з представників України, ООН, Туреччини та Росії.  РФ останні тижні саботує і всіляко затягує процес перевірки. Через це на підʼїзді до портів «великої Одеси» утворились черги із сотень вагонів з українським  збіжжям. Зупинка морського експорту  коштуватиме Україні два мільярди доларів на місяць. Росіяни це знають і цього прагнуть. Чи вдасться зберегти експорт?

Порти Одеси забиті зерном, але його не вивозять. Як Росії вдалось ускладнити український експорт збіжжя

6. Наостанок два інтервʼю з яскравими представниками української  бізнес-спільноти: засновницею TA Ventures Вікторією Тігіпко та власником інвесткомпанії Concorde Capital Ігорем Мазепою. У них зовсім різні бізнес-моделі й підходи до інвестицій, але є одне спільне – оптимізм щодо подальших місяців. Прочитайте – підзарядитеся.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану

У Президента України з’явився канал у месенджері Viber