in , , , ,

Щодо Римського Статуту МКС

Як відомо, Євросоюз назвав слабкі місця України у реформах. Україні необхідно продовжувати реформи, особливо у сфері правосуддя, верховенства права та боротьби з корупцією.

Тепер Євросоюз закликав Україну виконати зобов’язання щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це йдеться в спільному релізі за підсумками восьмого засідання Ради асоціації між ЄС та Україною. Йдеться про те, що «Україна вважає, що її пропозиція щодо створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу за злочин агресії проти України має бути додатково вивчена. Зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду та закликав Україну терміново виконати це зобов’язання», – йдеться в  повідомленні.

Слід зазначити, що Рада асоціації рішуче засудила російську агресивну війну проти України.  «ЄС високо оцінює мужність і рішучість українського народу та його керівництва у боротьбі за захист суверенітету, територіальної цілісності та свободи України та наголошує на непохитному прагненні допомогти Україні реалізувати право на самооборону від російської агресії та побудувати мирне, демократичне та процвітаюче майбутнє. ЄС високо оцінює громадянське суспільство України за його незмінну ключову роль у розбудові стійкості України проти російської агресії», – наголошується в документі.

Римський статут Міжнародного Кримінального суду – міжнародний договір щодо заснування Міжнародного кримінального суду. Документ прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року Римський статут підписали всього 155 держав (Україна – 20 січня 2000 р.), але ратифікували 122 держави (Україна не ратифікувала). Статут встановлює функції, юрисдикцію і структуру суду.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Електронні докази це особлива правова матерія, яка легко піддається маніпулюванням.

Мантія камуфляжного забарвлення…