22 листопада 2024 року постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишено без змін рішення Вищого антикорупційного суду від 20 вересня 2024 року у справі № 991/4264/24, яким застосовано санкцію до підсанкційних осіб Горіловського М.І., Буяновського В.М. та Меньшова А.М., які є співзасновниками, контролерами, та топ-менеджерами російської групи компаній «Поліпластик». В дохід держави було стягнуто корпоративні права підприємств, які входили в українську частину групи «Поліпластик», зокрема, ТОВ «Калушський трубний завод» та ТОВ «Торгівельний дім «Євротрубпласт».
Група компаній Поліпластик – це великий промисловий конгломерат, який спеціалізується на виробництві високотехнологічних полімерних труб та композитних полімерних матеріалів, має в своїй структурі науково-дослідницьку базу для проведення досліджень та розробок в сфері композитних полімерів, які мають широке коло застосування, починаючи з виробництва полімерних труб та закінчуючи виробництвом комплектуючих частин стрілецької зброї.
Під час розгляду позову Мін’юсту у Вищому антикорупційному суді стало відомо про відкриття Господарським судом Івано-Франківської області провадження у справі № 909/130/24 про банкрутство ТОВ «Калушський трубний завод», яка була ініційована кредиторами-компаніями, пов’язаними з підсанкційним особами. Ініціювавши банкрутство ТОВ «Калушський трубний завод», підсанкційні особи мали на меті зменшити кількість українських активів, які контролювались ними опосередковано на момент їх блокування державою, щоб це позбавило державу можливості звернути на них стягнення в умовах воєнного стану.
26 листопада 2024 року Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив клопотання Західного міжрегіонального управління Мін’юсту та закрив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Калушський трубний завод».
Це не перший випадок, коли група компаній «Поліпластик» намагалася зменшити українські активи, які були заблоковані державою. Після прийняття рішення Вищим антикорупційним судом (перша інстанція) про задоволення позову Мін’юсту, до вказаних вище підсанкційних осіб, ті ж самі кредитори звернулись із заявою про визнання банкрутом іншого українського підприємства групи – ТОВ «Торгівельний дім «Євротрубпласт», корпоративні права якого були стягнуті в дохід держави.
У справі № 909/889/24 ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 05 листопада 2024 року було відмовлено у відкритті справи про банкрутство ТОВ «Торгівельний дім «Євротрубпласт». Постановляючи ухвалу про відмову у відкритті справи, суд прийняв до уваги обставини підконтрольності ТОВ «Торгівельний дім «Євротрубпласт» підсанкційним особам.
За сприяння Західного міжрегіонального управління, Департаменту з питання банкрутства, Департаменту санкційної політики Мін’юсту вдалося запобігти виведенню підсанкційними особами заблокованих українських активів у справах про банкрутство.
Джерело:
https://minjust.gov.ua/news/ministry/sud-pidtrimav-pozitsiyu-minyustu-schodo-neobґruntovanosti-kreditorskih-vimog-u-spravi-pro-bankrutstvo-pidkontrolnogo-pidsanktsiynim-osobam-pidpriemstva-tov-kalushskiy-trubniy-zavod
Коментарі
Loading…