in ,

У Мінцифри назвали категорію осіб, для яких не передбачено бронювання від мобілізації

Згідно із законодавством України бронювання від мобілізації не передбачено для підприємців. Бронь не поширюється також і на гіг-контрактників.

Про це в інтерв’ю LIGA.net розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

«Законом встановлено, що бронювати ФОПів не можна. І це не стосується виключно ІТ. Щодо гіг-контрактів було дискусійне питання. Ми хотіли наполягати, але в Міноборони була своя позиція. Вони не бачать спеціальностей у гіг-контракторів, на відміну від штатних працівників, тому їм важче відстежувати, кого бронювати. Якщо людина працює на гіг-контракті, він завершується, то вона може написати заяву і перейти на штатну позицію», – пояснив Борняков.

На думку заступника керівника Мінцифри, зараз основною проблемою є відсутність взяття багатьох фахівців на військовий облік. Йдеться про спеціалістів в IT-сфері.

«Основна проблема в тому, що багато айтівців фактично не стоять на обліку. Вони не хочуть іти до ТЦК, і що робити з цим, ніхто не знає. Сьогодні існує може й не дуже проста, але зрозуміла система бронювання. Для критичних компаній бронюється 50% військовозобовʼязаних. Це був дуже важкий компроміс – військові хотіли менше, ми хотіли більше, але домовилися наполовину. Ми не можемо сьогодні дозволити бронювати 100% – хто ж тоді буде воювати? У військових є на це запит.

Усе це стосується резидентів Дія.City. Якщо компанія не резидент, то їй буде важко отримати статус критичного і забронювати працівників.  Наявність статусу резидента Дія.City спрощує отримання статусу критичної компанії», – заступник міністра Мінцифри.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Шахраї ошукали волонтерів, які зібрали в українців гроші на дрони, на 45 млн грн

Через протести польських фермерів затримується ввезення в Україну гуманітарної допомоги