in , ,

500 тисяч насильно мобілізованих – це шлях в нікуди, – секретар комітету з нацбезпеки

Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю Radio NV пояснив, чому замість мобілізації 500 тисяч людей воювати мають професіонали.

«Не говоритиму конкретні цифри, але з усієї кількості мобілізованих (майже мільйон) воює, бере участь у бойових діях, невеликий відсоток. І ми маємо розуміти, що коли ми говоримо про втрати, втрати в нас ідуть саме в підрозділах піхоти», — зазначив Костенко в ефірі Radio NV.

Нардеп нагадав, що асиметричну війну можливо вести тільки технологічними силами та засобами.

«Ці технологічні сили та засоби потребують спеціальних людей, спеціальної підготовки. Наприклад, навіть ті дрони, які потопили той же корабель, то це певні вимоги до операторів. Якщо ми говоримо про серйозніші дрони, це ще вищі вимоги мають бути до операторів. Тому ми маємо створювати умови, щоби ці люди приходили. Я вважаю, що замість 500 тисяч мобілізованих нам потрібна N-на кількість (не говоритиму, скільки) людей, які можуть професійно вести війну. Тому що асиметричну війну потрібно вести професіоналами, а не простими мобілізованими, яких ми іноді повною мірою не можемо навчити, вони вже вчаться десь на полі бою», – пояснив він.

Українців потрібно мотивувати залишатися в армії та підключатися до боротьби. Важливою проблемою є й підготовка військових.

«Я вважаю, що нам потрібно брати професійну армію і залучати її до боїв, вести асиметричну війну. 500 тисяч – це шлях до симетричної війни. Можна таким шляхом піти, питання: чи витягнемо ми його? Я можу наводити багато прикладів, коли підрозділ, маючи 40 людей, знищує за місяць від 70 або 100 одиниць техніки. Не кожна бригада це робить, в якій чотири-п’ять тисяч людей. От цим шляхом ми маємо йти», – підсумував нардеп.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Суспільно корисна праця…

Шахраї ошукали волонтерів, які зібрали в українців гроші на дрони, на 45 млн грн