in ,

У Швейцарії народ на референдумі вирішить, чи QR-коди законні?

 

У той час, коли сусідні зі Швейцарією країни різко посилюють карантинні заходи, швейцарці поводяться по-іншому. У середу на цьому тижні міністр внутрішніх справ Швейцарії Ален Берсе відмовився вводити якісь посилення, передавши всі кермо влади суб’єктам федерації (кантонам), а завтра в країні пройде референдум з питання про правові основи використання санітарних перепусток з QR-кодами.

У Швейцарії, як і інших західноєвропейських країнах, кількість нових випадків заражень коронавірусом зростає. Австрія запровадила тритижневий локдаун, Німеччина розглядає можливість запровадження обов’язкової вакцинації. На цьому фоні завтра у Швейцарії пройде голосування на референдумі з питання про правові засади функціонування ковід-сертифікату з QR-кодом, який видається на основі принципу «ТРІ-П» (щеплень, перехворів, протестований).

Швейцарія — перша і поки що єдина у світі країна, громадяни якої мають право самостійно і прямо відповісти на питання про майбутнє цього спірного документа, без якого зараз не сходити ні в ресторан, ні на фітнес. Якщо бути вже зовсім точним, то народ голосуватиме за чи проти відповідних поправок до «Федерального закону Про правові засади протидії пандемії Covid-19», внесених до нього 19 березня 2021 року. Саме ці поправки є правовою основою функціонування QR-кодів.

Нинішній референдум буде другим голосуванням на цю тему за останні неповні шість місяців, що стане першим випадком в історії швейцарської прямої демократії. У червні народ уже голосував за ковидним законом і прийняв його більшістю у 60,2% голосів. Менш ніж через місяць після цього голосування три громадські комітети зібрали загалом 74 469 підписів громадян проти змін у законі, що дозволяють запровадити «сертифікатний режим», що діє з 13 вересня 2021 року: без QR-коду відвідування ресторанів, фітнес-центрів, кінотеатрів та великих культурних та спортивних заходів стало в країні неможливим.

Противники цього режиму розглядають цей документ як посягання на особисті свободи та права громадян. Навпаки, прихильники цього документа вважають, що санітарна перепустка є незамінним інструментом у боротьбі з пандемією. Вони також нагадують, що якщо народ провалить закон, то тоді всі ті, хто постраждав від державних карантинних заходів та отримував фінансову допомогу, цю допомогу втратить.

Кампанія противників ковідного законодавства цього разу була особливо помітною та гучною, їх рекламні щити можна було помітити на всіх великих вокзалах та на центральних вулицях регіональних міст. Така рекламна кампанія доповнювалася вуличними демонстраціями та активністю у соціальних мережах. Противники QR-кодів також вклали у свою кампанію набагато більше ресурсів, ніж табір тих, хто підтримує це законодавство.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Христос у труні» і правова невизначеність

Інформація про оскарження В Януковичем постанови ВР від 22.02.2014 № 757-VII, в якій йдеться про самоусунення від здійснення повноважень Президента України не підтверджується.