in , ,

Інформація про оскарження В Януковичем постанови ВР від 22.02.2014 № 757-VII, в якій йдеться про самоусунення від здійснення повноважень Президента України не підтверджується.

❗Відповідно до поширеної в ЗМІ інформації, що колишній Президент України В. Янукович начебто оскаржив в судовому порядку постанову Верховної Ради від 22.02.2014 № 757-VII, якою парламент констатував його самоусунення від здійснення конституційних повноважень Президента України і призначив позачергові президентські вибори. Цей позов начебто поданий до Окружного адміністративного суду м. Києва.
У зв’язку із поширенням такої інформації зазначаємо, що за наявними офіційними відомостями такий позов наразі не надходив до суду.
?В будь-якому разі варто зауважити, що, по-перше, згідно зі статтями 22 і 266 Кодексу адміністративного судочинства України будь-які акти, дії і бездіяльність Верховної Ради можуть бути оскаржені на предмет їх законності виключно до Верховного Суду. При цьому навіть Верховний Суд може перевіряти тільки законність актів Верховної Ради, в той час як вирішення питання про їх відповідність Конституції України є виключним повноваженням Конституційного Суду України. Наразі будь-яких конституційних подань з цього питання до Конституційного Суду не надходило.
?По-друге, статтею 151 Кодексу заборонено вжиття заходів забезпечення позову у справах про оскарження актів Верховної Ради.
?По-третє, Кодексом передбачено 6-місячний строк на оскарження такої постанови до суду з дня її ухвалення, а відтак відкриття провадження за цим позовом із таким екстраординарно значним пропуском строку на його подання до суду було б грубим порушенням закону.
Тому за будь-яких умов відсутні підстави для відкриття провадження і розгляду такої справи Окружним адміністративним судом м. Києва, а так само і вжиття будь-яких заходів забезпечення позову по відношенню до Верховної Ради з питань, пов’язаних із констатацією припинення повноважень колишнього Президента України.
За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Швейцарії народ на референдумі вирішить, чи QR-коди законні?

З В Е Р Н Е Н Н Я Світового конгресу українських юристів про забезпечення незалежності та ефективності судової влади