in ,

Україна стала першою країною, яка реалізує на практиці механізм конфіскації активів росіян, причетних до ведення війни

Україна стала першою країною, яка реалізує на практиці механізм конфіскації активів росіян, причетних до ведення війни. Заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра розповіла про головні труднощі процесу, майбутні позови проти підсанкційних росіян та механізм компенсації постраждалим від агресії рф.

Мін‘юст вже подав близько 13000 звернень до правоохоронних органів: «у 80% випадків щодо субʼєктів, у справах яких ми подаємо до суду, відкрито кримінальні провадження. Це справи, які тягнуться з 2014 року, їхня фабула трохи інша, ніж потрібно для стягнення. Наприклад, ухилення від оподаткування, зловживання посадовим становищем тощо. Тому правоохоронцям потрібно оновлювати інформацію по цих справах вже згідно із запитом Мінʼюсту».

Доведення звʼязку між підсанкційним російським бізнесменом та активами – довга та складна аналітична робота. До того ж на іншому боці дуже сильні опоненти, яким добре платять і в них велика мотивація відстояти справу в суді.

«Під санкціями перебувають 6800 юридичних та фізичних осіб. Наразі попередній аналіз показує, що активи в Україні є у близько 300 осіб, це включно з активами в анексованому Криму та на тимчасово окупованих територіях. З них 40–50 субʼєктів – це так звані олігархи, активи яких можуть дійсно працювати на економіку країни», – наголосила заступниця Міністра.

За її словами, для того щоб конфіскувати активи, українським юристам потрібно довести, що дії конкретної особи заподіяли шкоду територіальній цілісності, безпеці, суверенітету України.

«Наприклад, доводимо, що Володимир Євтушенков володіє частками в приватних російських компаніях, які виготовляють безпілотники, що безпосередньо використовуються рф на території України.

Таким шляхом мають йти й інші країни, де зберігаються російські активи. Але наразі ніхто не хоче бути першовідкривачем, бо на Заході тема приватної власності дуже сенсетивна. Потрібна єдина позиція щодо цього, наприклад, ООН. Тоді процес має зрушити з місця», – наголосила Ірина Мудра.

Вона зауважила, що є низка країн, які хочуть йти цим шляхом, наприклад, країни Балтії. Але в них немає великої кількості активів росіян.

«Щодо приватних активів є результати через процес по обходу санкцій. Він діє в США та Канаді, але поки що не діє в Європі. Стосовно суверенних активів трохи простіше, бо для обмеження суверенного імунітету, яким користуються активи, що належать державі, достатньо визнання акту вчинення агресії проти іншої країни. Агресія Росії неодноразово доведена та визнана. У травні був створений Міжнародний реєстр збитків, і це вже перший крок до запуску компенсаційного механізму», – вважає заступниця Міністра.

Вона уточнила, що Реєстр має запрацювати вже у вересні та зазначила, що український уряд веде перемовини з європейськими партнерами щодо отримання доходу від заморожених російських активів.

«Так, це обговорюється. Фактично доходи з цих активів є також власністю росії. Ми говоримо про ті самі юридичні складнощі з конфіскацією самих золотовалютних резервів. Тому для нас краще, щоб були конфісковані активи, а не отримані доходи з них. Механізм передачі доходу Україні можна використовувати до моменту створення компенсаційного фонду», – зазначила заступниця Міністра юстиції.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Апеляційний суд є останньою інстанцією, яка наділена законодавцем повноваженнями встановлювати фактичні обставини справи

ФОП-роботодавець, приймаючи найманого працівника на роботу, зобов’язаний заключити з таким працівником трудовий договір