in

Апеляційний суд є останньою інстанцією, яка наділена законодавцем повноваженнями встановлювати фактичні обставини справи

Апеляційний суд є останньою інстанцією, яка наділена законодавцем повноваженнями встановлювати фактичні обставини справи, тому має здійснювати ретельну перевірку правильності встановлення обставин кримінального провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 419 КПК мотивувальна частина ухвали апеляційного суду повинна містити, зокрема, короткий зміст вимог апеляційної скарги, узагальнених доводів особи, яка подала апеляційну скаргу, встановлені судом апеляційної інстанції обставини з посиланням на докази, а також мотиви визнання окремих доказів недопустимими чи неналежними, мотиви, з яких суд апеляційної інстанції виходив при постановленні ухвали, і положення закону, яким він керувався.
Проте зі змісту оскаржуваної ухвали вбачається, що доводи апеляційної скарги захисника не були належним чином проаналізовані і відсутня будь-яка позиція суду щодо них.
Таким чином, за результатами касаційного розгляду колегією суддів встановлено, що ухвала апеляційного суду не відповідає положенням ст. 419 КПК у зв`язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а тому її потрібно скасувати і призначити новий розгляд у цьому суді.
Постанова Верховного Суду Першої судової палати Касаційного кримінального суду від 09 травня 2023 року у справі №141/350/19 (провадження №51-1405км23) – https://cutt.ly/lwqshmPS
(с.) Матеріал підготовлено ВША НААУ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Актуальне 🔥 🔥🔥 рішення ВС щодо вчасності внесення відомостей до ЄРДР за ст. 307 КК України

Україна стала першою країною, яка реалізує на практиці механізм конфіскації активів росіян, причетних до ведення війни