in , ,

В Госдумі РФ продукують жорстку позицію щодо депутата, якій не голосував належним чином.

Комісія «Єдиної Росії» (ЄР) з етики у понеділок рекомендувала виключити з партії депутата Держдуми Євгена Марченка, який проголосував проти ухвалення бюджету. За словами депутата, він зробив це через те, що йому не дали поставити міністру фінансів важливе для виборців питання. Єдинороси запевняють, що для допомоги виборцям пан Марченко мав багато інших можливостей. Експерти вважають, що керівництво ЄР було змушене виявити жорсткість, щоб не дозволити партії перетворитися на клуб за інтересами.

Євген Марченко вважає, що мав право порушити партійну дисципліну заради інтересів своїх виборців.

Рішення рекомендувати президії генради ЄР виключити з партії Євгена Марченка комісія з етики ухвалила одноголосно. 28 жовтня він став єдиним єдиноросом, який, попри рішення фракції, голосував проти ухвалення проекту бюджету-2022 у першому читанні. Хоча це не вплинуло на долю документа (його схвалили 338 депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів), питання про депутата Марченка було винесено на розгляд комісії. Як пояснив її секретар Євген Ревенко, депутат грубо порушив статут ЕР, за яким партійці мають право висловлювати свої думки у дискусії, але зобов’язані дотримуватися схваленої «колегіальної позиції».

Євген Марченко, обраний по одномандатному округу в Петербурзі, пояснив свої дії бажанням допомогти виборцям.

Санкт-Петербурзький педіатричний університет, що знаходиться в його окрузі, вже кілька років домагається фінансування будівництва на його базі високотехнологічного центру педіатрії. Питання щодо виділення коштів на це будівництво пан Марченко хотів поставити міністру фінансів Антону Силуанову на його зустрічі з фракцією, але зробити це йому не дали.

Євген Ревенко запевняє, що особисто знався на всіх нюансах цієї історії.

За його словами, перед зустріччю із головою Мінфіну з депутатів збирали письмові питання, але колега Марченко їх не подав (пан Марченко стверджує, що жодних питань фракція не збирала).

При цьому пітерський депутат не став порушувати це питання і на комітеті з охорони здоров’я, де обговорювалися галузеві аспекти бюджету, додає Ревенко: «І навіть якщо з його питанням не склалося в першому читанні, завжди є можливість відпрацювати його до другого. Не можна ставити не опрацьоване тобою питання на одну дошку із таким важливим документом».

Євген Марченко, коментуючи рішення комісії, звернув увагу на ст. 23 закону «Про політичні партії», згідно з якою члени партії не пов’язані її рішеннями «у виконанні своїх посадових чи службових обов’язків».

На його думку, до одномандатників у ЄР мають належати лояльніше з погляду партійної дисципліни, оскільки вони представляють насамперед інтереси виборців своїх округів.

Цікаво, що як доказ своєї правоти обидві сторони конфлікту апелюють до слів ректора Санкт-Петербурзького педіатричного університету Дмитра Іванова. Під час думської кампанії він агітував за кандидата Марченка, наголошуючи, що той вишу «завжди допомагав, допомагає і, сподіваюся, допомагатиме», а 29 жовтня підтвердив, що звертався до депутата за допомогою. Однак 1 листопада перший заступник голови фракції ЄР у Держдумі В’ячеслав Макаров заявив, що говорив із паном Івановим і той сказав, що не спілкувався з депутатом Марченком щодо будівництва центру.

Після цього ректор уточнив, що звертався до пана Марченка ще 3,5 роки тому і після цього особисто депутата не бачив, хоча два тижні тому останній цікавився у пана Іванова по телефону, чи йде вже будівництво центру.

Сам єдинорос стверджує, що останніми роками намагався вплинути на ситуацію за допомогою депутатських запитів, але з цього нічого не вийшло, тому він і хотів звернутися до Антона Силуанова особисто.

ЄР не вперше карає своїх депутатів за порушення дисципліни, хоча до виключення з партії за одне голосування справа раніше не доходила. Наприклад, Сергій Железняк та Наталія Поклонська у 2018 році відмовилися підтримати пенсійну реформу. Перший у результаті втратив посаду заступника секретаря генради ЄР, а друга — посади голови думської комісії з контролю за достовірністю депутатських декларацій, яку об’єднали з комісією з етики (у нову Думу обидва не балотувалися).

Голова Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін вважає рішення комісії ЄР справедливим: «Марченко у Держдумі вже другий термін, це не перший бюджет, у прийнятті якого він бере участь. Якщо він говорить про інтереси виборців, то має розуміти, що, перебуваючи у фракції ЕР та використовуючи її ресурси, він може працювати на них набагато продуктивніше. Швидше за все, його голосування говорить про його зачеплене самолюбство».

На думку відомого політолога Костянтина Калачова, партія влади просто не може дозволити собі таку поведінку депутатів, інакше вона стане «клубом за інтересами»: «Створювати прецеденти, даючи можливість окремим депутатам йти проти волі більшості, означає підривати фракційну дисципліну». А голова фонду «Петербурзька політика» Михайло Виноградов вважає, що оцінка рішення ЄР залежить від того, чим керуватися — партійною дисципліною як самоціллю або демонстрацією здатності партії домагатися звіту від міністрів з будь-якого питання, що виникає у депутатів.

Андрій Винокуров, Марія Макутіна, Ксенія Веретенникова

За публікаціями у ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чому традиція підтримувати останки вождів у тонусі та розміщувати їх у грандіозних усипальницях прижилася лише у соціалістичних країнах.

Практика ЄСПЛ. Нові рішення.