«Юридичні формальності», необхідні для початку процедури Brexit, про які Тереза Мей говорила як про «вирішене питання», раптово перетворилися в серйозну перешкоду на шляху до виходу Великобританії з Європейського Союзу.
Як повідомлялося раніше, Високий суд Великобританії вчора прийняв рішення, відповідно до якого країна не може вийти з ЄС лише на підставі результатів референдуму й рішення уряду, оскільки необхідно також твердження цього рішення парламентом Великобританії. У свою чергу Тереза Мей після оприлюднення цього рішення заявила, що процедура Brexit не зупиниться, а уряд оскаржить рішення Високого суду до Верховного суду.
Як зазначає OmTV, наївно вважати, що Brexit без схвалення парламенту все ще реальний, — ніякого конкретного судового органу, який міг би бути названий «Верховним судом», крім самого парламенту, а вірніше його Палати Лордів, яка є вищою судовою інстанцією Великобританії, немає. Як вказується, судова система Великобританії побудована таким чином, що скасувати рішення Високого суду практично неможливо, а якщо це і вдасться зробити, то лише шляхом прийняття рішень про скасування у всіх вищих судовий інстанціях об’єднаного королівства. Фактично все замкнеться на парламенті, як вищому органі законодавчої і судової влади. На думку журналістів OmTV, це рішення Високого суду може означати тільки одне — Brexit скасовується.
Та й думки самих британців щодо членства в ЄС змінилися після червневого референдуму. Тепер більшість із них хочуть, щоб Британія залишилася в блоці. Про це свідчать дані опитування, проведеного BMG Research, передає The Independent.
Згідно з опитуванням, 51% респондентів проти Brexit, а 49% за вихід країни з ЄС. Дані свідчать, що частина людей змінила свої погляди після референдуму. Нагадаємо, за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% жителів об’єднаного королівства тоді як за те, щоб залишитися в складі ЄС, – 48,1%.
Збільшення підтримки за те, щоб країна залишилася в ЄС, пояснюється просто: люди, які не голосували на референдумі, в основному виступають проти Brexit. Так, 46% з тих, що не голосували, сказали, що вони за членство в ЄС, а 27% — за вихід країни з блоку.
Окрім того, як повідомляє видання, після проведеного референдуму почали з’являтися повідомлення від людей, відомих згодом як «Bregretвиборці, які стверджували, що шкодують, що проголосували за Brexit.
Уряд Шотландії, як очікується, приєднається до судового позову проти британського уряду щодо виходу Британії з ЄС, повідомляє Reuters.
«Ми очікуємо, що уряди низки країн приєднуються до нас (в оскарженні виходу Британії з ЄС). Але їх позови будуть окремими, й стосуватимуться захисту їх власних інтересів», — заявила Джина Міллер, інвестиційний менеджер, яка очолює позивачів до уряду Британії щодо Brexit.
Нагадаємо, Високий суд Лондона виніс рішення про те, що прем’єр-міністр Тереза Мей повинна отримати схвалення парламенту для введення в дію 50 статті Лісабонського договору ЄС, механізму, за допомогою якого країна може покинути блок.
Уряд одразу ж підтвердив, що буде оскаржувати дане рішення у Верховному Суді Британії.
Коментарі
Loading…