in , ,

Виконання Україною рішень ЄСПЛ складає суттєву проблему. ЄСПЛ віявив системні та структурні проблеми.

України активно співпрацює Радою Європи, Про це сказав Міеістр юстиціїДеніс Малюська під час зустрічі з керівником Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джакумопулосом.  Участь у зустрічі взяла також заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.

Головною темою зустрічі стала проблема виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Міністр запевнив, що наша держава усвідомлює всю серйозність ситуації щодо виконання рішень ЄСПЛ та спрямовує зусилля на вирішення системних та структурних проблем, які були виявлені Судом.

Зокрема, з метою забезпечення ефективної співпраці органів державної влади для повного та належного виконання рішень Суду у справах проти України 1 квітня 2020 року Уряд прийняв постанову про створення Комісії з виконання рішень Європейського суду з прав людини. Комісія складається з представників трьох гілок влади (законодавчої, виконавчої та судової), представників громадських та міжнародних організацій.

Крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Національну стратегію вирішення проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація на період до 2022 року, а також План заходів щодо її реалізації.

Українська сторона зазначила, що робота над виконанням Плану триває, та вже було досягнуто певних результатів.

Міністерством юстиції України було підготовлено Моніторинговий звіт про проведення аналізу проблем та підготовку пропозицій щодо зняття мораторіїв, що ускладнюють виконання судових рішень. Наразі ЄБРР розробляється Концепція (методологічна та стратегічна карти) щодо скасування існуючих мораторіїв у сфері примусового виконання рішень та судових процедур банкрутства щодо державних підприємств.

Також на розгляді у Верховній Раді України знаходиться розроблений Міністерством юстиції України проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». Положеннями проєкту, серед інших, пропонуються зміни, спрямовані на удосконалення процедур банкрутства державних підприємств. Крім того, у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про примусове виконання рішень» щодо удосконалення процесу примусового виконання рішень. Також Мін’юстом підготовлено й  інші  законопроєкти, спрямовані на виконання рішень ЄСПЛ.

«Міністерство юстиції України продовжуватиме робити кроки вперед для досягнення відчутного прогресу у виконанні нашої державою рішень Європейського суду з прав людини», – запевнив Денис Малюська.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

По бенефіціарам відповімо електронним звітом. Що це дасть?

3 К: Корупція. Криза на Донбасі.  Крайня бідність. Такі, на жаль, результати життя.