in

22 серпня 2022 року у Верховній Раді України був зареєстрований урядовий законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”

«Мисливці-стрільці» виходять на полювання
22 серпня 2022 року у Верховній Раді України був зареєстрований урядовий законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”.
На думку Кабінету Міністрів України, “прийняття проекту Закону зумовлено необхідністю скасування дозволів, які є недоцільними та економічно невиправданим, враховуючи необхідність підтримки суб’єктів господарювання у період воєнного стану в Україні/післявоєнний період”.
Проте реальність законопроекту не відповідає заявленій меті, бо планується повністю відмінити низку дозволів, що стосуються тваринного світу:
– дозвіл на право займатися розведенням у напіввільних умовах чи в неволі видів тварин, які занесені до Червоної книги України;
– дозвіл на утримання диких тварин у неволі;
– дозвіл на проведення наукових експериментів над тваринами;
– дозвіл на проведення заходів із залученням тварин.
Також передбачається значно спростити поводження з представниками тваринного світу, вивівши з вимог дозвільного законодавства:
– дозвіл на добування мисливських тварин (дозвіл на полювання);
– дозвіл або сертифікат на ввезення в Україну і вивезення за її межі об’єктів тваринного світу;
– дозвіл на переселення тварин у нові місця перебування, акліматизацію нових для фауни України видів диких тварин;
– дозвіл на здійснення заходів щодо схрещування диких тварин.
Ці дозволи є запобіжником від використання червонокнижних тварин в комерційних цілях, захисту тварин від жорсткого поводження та недопущення загроз для тваринного світу внаслідок інтродукції чужорідних видів тварин.
Фактично мова йде про задоволення інтересів мисливського лобі під приводом допомоги бізнесу під час війни. При цьому, що жодної значної ролі в економіки України мисливська галузь не відіграє.
Навпаки, користувачі мисливських угідь, всупереч вимогам законодавства не сплачують жодної плати за користування угіддями, що призводить до втрат не одного мільйону гривень у бюджетах різних рівнів.
На розробку цього законопроекту були витрачені сотні людино-годин працівників Міндовкілля, інших центральних органів виконавчої влади, секретаріату КМУ, які б могли бути витрачені на реалізацію завдань, які дійсно потрібні Україні. Наприклад, розробку і впровадження євроінтеграційних довкіллєвих законопроєктів.
Тому ми закликаємо народних депутатів України не підтримувати законопроєкт в частині дозволів, які стосуються довкілля та тваринного світу.
І в черговий раз ставимо питання про профнепридатність чинного міністра захисту довкілля України Руслана Стрільця, який у воєнний час замість роботи на користь держави займається, зокрема, просуванням інтересів мисливського лобі.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У вівторок у своїй першій промові на посаді прем’єр-міністра Великобританії Ліз Трасс пообіцяла співвітчизникам домогтися зростання економіки та впоратися з наслідками енергетичної кризи, в якій, за її словами, винна Росія

Війна 2022. День 196й. 07 вересня. Літопис.