in , ,

Працівника можуть звільнити, якщо він приховав наявність родичів на тимчасово окупованих територіях

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про внесення змін до Кодексу законів про працю щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Тепер, якщо працівник не повідомив роботодавця про наявні зв’язки з родичами, які знаходяться на ТОТ України, його можуть звільнити.

Такий законопроєкт зареєстрували депутати від «Слуги народу» у травні 2022 року. 25 квітня 2024 року за нього проголосували 234 народних депутати.

Згідно із Законом №7731, тепер роботодавці зможуть розірвати трудовий договір за дії або бездіяльність працівника державних підприємств, стратегічно важливих для економіки та безпеки держави, об’єктах критичної інфраструктури, що можуть сприяти державі-агресору. Також можуть розірвати договір за невиконання працівником правил поведінки на підприємстві.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, є обов’язковим.

Зокрема, відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, працівники мають повідомляти роботодавцю про наявність зв’язків із особами, які проживають на території рф, або тимчасово окупованій території України. Працівників мають зобов’язати про нерозголошення інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.

Рішення прийняли зокрема для того, аби захистити стратегічні обʼєкти та підприємства критичної інфраструктури від дій на користь країни-агресора.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Рада Європи отримала заяву про обмеження конституційних прав українців: про які права йдеться

Telegram спочатку заблокував, а потім відновив офіційні боти ГУР та СБУ