in ,

Зареєстровано проект Закону про зміни оподаткування доходів, отриманих адвокатом-самозайнятою особою, яка провадить незалежну професійну діяльність

29.11.2021 за ініциативою 42 народних депутатів зареєстровано за № 6358 проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих адвокатом, який зареєстрований як самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

На пленарному засіданні Верховної Ради України даний проєкт буде доповідати народний депутат України Ватрас Володимир Антонович.

У пояснювальній записці народного депутата на обгрунтування законопроекту зазначається, що на сьогодні, податкове законодавство, вказує на те, що адвокат, який здійснює індивідуальну діяльність, повинен стояти на обліку в податковому органі як самозайнята особа, яка займається незалежною професійною діяльністю (за КВЕД 69.10). Оподатковується така діяльність за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, 18 % бази оподаткування щодо доходівта 1,5 % військовий збір.

Проте поряд з цим є законодавчо закріплена можливість адвокатів зареєструватись у податкових органах як ФОП з ознакою незалежної професійної діяльності ( п.65.9 Податкового кодексу), без порушення ч.1 статті 13 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та обрати спрощену систему оподаткування.

На відміну від фізичних осіб-підприємців, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, позбавлені можливості обрати спрощену систему оподаткування, що, в свою чергу, ставить таких осіб у нерівні умови оподаткування отриманих ними доходів.

Неоднозначність зазначених правових норм призводить до суттєвого переобтяження вимог до податкового обліку та оподаткуваннясамозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну адвокатську діяльність, на відміну від спрощенців, що є неоптимальним з боку економічної доцільності та соціальної справедливості.

Законопроєкт розроблено з метою забезпечення справедливих і рівних умов оподаткування доходів, отриманих самозайнятими особами, які провадять незалежну професійну адвокатську діяльність та надання даній категорії право на обрання спрощеної системи оподаткування.

Прийняття законопроєкту обумовлюється необхідністю подолання дискримінації та вирівнювання права адвокатів, які практикують індивідуально, та тих які навмисно реєструються у податкових органах як фізичні особи – підприємці з ознакою незалежної професійної діяльності (п.65.9 Податкового кодексу) задля отримання можливості обрання спрощеної системи оподаткування.

Також прийняття законопроєкту сприятиме не лише забезпеченню рівних умов оподаткування доходів, отриманих самозайнятими особами, а й спонуканню осіб, які провадять незалежну професійну адвокатську діяльність, до належної реєстрації своєї діяльності та відповідно сплати податків.

Крім того, враховуючи розміри податку, зменшиться податкове навантаження, що призведе до детінізації доходів адвокатів та збільшення надходжень до Державного бюджету України.

З метою вдосконалення чинного законодавства пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, щодо розширення кола осіб, які можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування визначивши самозайняту особу, яка проводить незалежну професійну адвокатську діяльність як платника податку, яка має право самостійно обрати спрощену систему оподаткування.

Законопроєкт не потребує внесення змін до інших законів України.

Прийняття та реалізація положень, передбачених законопроєктом, не потребуватимуть додаткових видатків із Державного бюджету України.

 

 

 

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД КИЄВА: оскарження перевірки сертифікатів вакцинації в громадських місцях

ВП ВС відступила від висновків ВСУ щодо обчислення одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби