in , ,

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова звітує.

Ми в війні. Справжній. Не гібридній чи якійсь «комбінованій» – кривавій війні. Ми воюємо проти тих, хто історично і традиційно заробляв, в тому числі, і в Україні. Я кажу про громадян рф і рб. Володіння громадян рф і рб обчислюються, природньо, десятками (якщо не сотнями) мільярдів гривень.
Наше завдання – виявити, побачити зв’язки, не допустити заміну власників, арештувати, зробити так, щоб майно чи грошові кошти були передані під контроль держави Україна.
Хочу представити попередній звіт про виконану роботу. Станом на дану хвилину, орієнтовна вартість активів, які вже встигли оцінити, арештованих в рамках кримінальних проваджень силами органів правопорядку України, складає не менше 33 мільярдів гривень.
Компанії із орбіти відомого російського олігарха Фрідмана. Ми зуміли арештувати в судовому порядку 469 млн грн на рахунках и та цінні папери вартістю близько 12 млрд грн. Цінні папери фігуранти намагалися від нас сховати, до слова. За невдалу операцію при спробі переоформити папери троє громадян Кіпру були повідомлені про підозру органами слідства України.
Повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків керівнику ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», підконтрольного російському бізнесмену Михайлу Шелкову. Шелков – член Ради директорів корпорації російського оборонного комплексу. А Демурінський ГЗК не сплатив податки при експорті титанової сировини до підприємств рф та рб з метою виробництва зброї та товарів військового призначення для їх подальшого використання, у томі числі під час збройної агресії рф в Україні. Ми змогли арештувати виробничу ділянку та інше нерухоме майно комбінату, 16 транспортних засобів, 14 млн грн на банківських рахунках підприємства, корпоративні права товариства та дві квартири підозрюваного.
У провадженні за фактом фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території України, у Дніпрі арештовано виробничий комплекс, приміщення, склад, корпоративні права та банківські рахунки ТОВ «ВСМПО Титан Україна». Це дочірнє підприємство «Корпорації ВСМПО-АВІСМА», засновником якої є уряд рф і до якого має стосунок той же Михайло Шелков. Товариство займалося виробництвом високотехнологічної продукції для оборонно-промислового комплексу рф, зокрема, для авіації та ракетобудування.
Серед арештованих за 4 місяці війни активів також корпоративні права на 1,5 млрд грн ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», пов’язаного із російським бізнесменом Олегом Деріпаскою. Корпоративні права на суму 437,4 млн грн ТОВ «АЕРОК», що входить до групи російських бізнесменів Молчанова та Нестерова. Також під арештом рухоме та нерухоме майно АТ «Кіровоградське рудоуправління», що має стосунок до російських бізнесменів Кабаргіна та Соловйова.
У кримінальному провадженні за фактом планування та ведення агресивної війни РФ проти України, встановлено, у тому числі приховані в офшорних юрисдикціях, активи російських корпорацій, які могли використовуватись у підривній діяльності проти країни. За клопотанням прокурорів судом накладено арешт на корпоративні права дев’яти українських підприємств, які належать російським холдинговим компаніям «Ростєх», «Татнєфть», «РусАл» та «Група ГМС», а також на 70 об’єктів нерухомого майна, включаючи майнові комплекси та земельні ділянки, загальною вартістю понад 4,5 млрд грн.
Також за результатами розслідувань арештовано майно низки білоруських підприємств. За ухилення від сплати митних платежів та легалізацію майна одержав підозру директор товариства «Август Україна», яке експортувало продукцію з республіки білорусь, а судом накладено арешт на його товари – засоби захисту рослин на суму понад 62 млн грн.
До речі, майно афілійованих з «російським бізнесом» деяких українських олігархів у ході розслідування кримінальних проваджень щодо заподіяння шкоди інтересам держави теж арештовано та передано в АРМА.
За клопотанням прокурора ухвалою суду 26 «облгазів», пов’язаних із Дмитром Фірташем, передано до АРМА для здійснення заходів щодо управління ними. Наразі розслідується факт виявлених порушень при наданні державного майна – газорозподільних систем в їх експлуатацію, що призвело до недоотримання бюджетом надходжень на суму понад 1,5 млрд грн.
А у кримінальному провадженні щодо протиправних дій ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-Тур», за допомогою якого подружжя Медведчуків вивели з державної власності земельні ділянки для будівництва котеджу, арештовано 413 об’єктів. Серед них 122 га землі, літак та гвинтокрил, 2 електрокари, 2 квадроцикли, 2 майнові комплекси, 1 нежитлове приміщення, 3 квартири, 1 житловий будинок, 302 картини, 91 позиція коштовностей. Ринкова вартість цього майна наразі встановлюється.
Результат наших процесуальних зусиль від початку повномасштабного вторгнення рф – орієнтовна вартість лише оціненого арештованого майна бізнесу, пов’язаного із країною-агресором та країною-пособником війни – майже 33 млрд грн. Активи на третину цієї суми вже передані в управління АРМА.
Ще встановлюється точна вартість арештованих нами корпоративних прав підприємств, 13 літаків, гелікоптера, 10 суден, майже 19 тис. залізничних вагонів, 26 «облгазів», понад 200 автозаправних комплексів, 11 нафтобаз, сотні одиниць транспортних засобів та земельних ділянок і будівель, інших активів та майна.
Наталія Неліна, Vladyslav Vlasiuk и ещё 108
Комментарии: 4
Поделились: 11

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

“ДІЯ” надає послугу з формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа “Дія.Підпис”.

РСЗВ HIMARS з перших днів на фронті додали ефективності нової тактики ЗСУ.