in ,

Мін’юст не складатиме протоколи про адміністративні правопорушення через несвоєчасне подання відомостей про бенефеціарів.

Мін’юст не складатиме протоколи про адміністративні правопорушення через несвоєчасне подання відомостей про КБВ – це офіційно підтверджено відповідним листом за підписом Міністра юстиції на адреси міжрегіональних  управлінь відомства.

«Мін’юст вважає передчасним застосування заходів адміністративного впливу до керівників юридичних осіб або осіб, уповноважених діяти від імені юридичної особи. Наразі застосування штрафів призвело б до порушення законних прав юридичних осіб, враховуючи об’єктивні причини, які унеможливлюють вчасне подання інформації про КБВ», – про це повідомив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

Так, за його словами, багато юридичних осіб, маючи намір виконати вимогу закону, не можуть подати відомості про КБВ, зокрема, через недостатню пропускну здатність реєстраційної системи у зв’язку з великою кількістю юридичних осіб, які мають подати відомості про КБВ, та коротким строком, визначеним для подання відповідних документів суб’єктам державної реєстрації.

«Штрафи за неподання або невчасне подання відомостей про КБВ мали на меті спонукати посадових осіб до виконання покладених на них законом обов’язків, а не наповнення держбюджету. Саме тому, зважаючи на надмірний ажіотаж та неможливість керівників юросіб подати необхідну інформацію до завершення дедлайну (11 жовтня 2021 року) з незалежних від них причин, вважаємо необґрунтованим застосування адміністративного стягнення. Це буде враховано у роботі всіх міжрегіональних управлінь Мін’юсту під час здійснення функціональних обов’язків», – додав Євгеній Горовець.

Крім того, Верховною Радою України було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи», яким продовжено термін подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників до 11 липня 2022 року. Рішення про перенесення граничного терміну внесення до ЄДР інформації про кінцевих бенефіціарних власників стосується усіх без винятку юридичних осіб. Наразі Закон вже підписано Президентом України, очікуємо на офіційне опублікування. Ознайомитися з документом можна на сайті Верховної Ради за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72576

Лист Міністерства юстиції № 91599/19.2.3/32-21 від 08.10.2021

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВС пояснив, які обставини не можна визнати повторною участю судді в кримінальному провадженні

Інфляція продовжує рухатися вверх. Дещо у вересні подорожчало найбільше