in

В 202ё1 році було розширено платні послуги, які надаються судовими експертами системи Мін’юсту.

«На 2021 рік у нас було безліч робочих планів: цифровізувати окремі процедури примусового виконання рішень, оптимізувати органи державної виконавчої служби, спростити доступ до отримання професії приватного виконавця, розширити доступ до послуг судових експертів тощо. І більшість із цього ми змогли-таки успішно втілити у життя», – підсумував роботу протягом року, що минає, заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко.

За його інформацією, досить продуктивним видався 2021 рік для державної виконавчої служби. Так, станом на грудень, органами ДВС опрацьовано 2,8 млн документів на суму 179,2 млрд грн. А це на 419,8 тис. документів або 17,7%  більше у порівнянні з показниками роботи за минулий рік.

Крім того, цьогоріч було реалізовано можливість пред’явлення до примусового виконання виконавчих документів, виданих в електронному вигляді. «Це дозволяє скоротити строки на оформлення та підготовку для направлення на примусове виконання постанов про накладення адміністративних стягнень за правопорушення, пришвидшити проведення виконавчого провадження, знизити витрати на друк виконавчих документів та послуги поштового зв’язку, робить процес проведення виконавчого провадження більш ефективним, технологічним та сучасним. Таким чином, Мін’юст переходить від паперового до електронного документообігу і у сфері в примусового виконання рішень. Те, що раніше потребувало чималих матеріальних та людських ресурсів, зараз скоротилося до кількох кліків на планшеті», – зазначає Андрій Гайченко.

Серед інших досягнень цього року у сфері примусового виконання рішень зокрема такі:

  • автоматизовано процес отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника;
  • здійснено підключення всіх органів ДВС до процедури автоматизованого перерахування коштів з депозитних рахунків та рахунків авансових внесків;
  • реалізовано розшук транспортних засобів боржників за допомогою системи «Гарпун», що не було впроваджено протягом останніх п’яти років (за сприяння МВС).

Небувалий рівень розвитку, за словами заступника Міністра юстиції, вдалося забезпечити в діяльності інститутів судової експертизи. Одне з основного – це те, що було розширено перелік платних послуг, що надаються НДУСЕ. «Потреба в розширенні переліку платних послуг, які надаються судовими експертами, виникла у зв’язку з недостатнім фінансуванням науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту. Натомість платні послуги, які виконуються за рахунок замовника, є додатковим джерелом покриття витрат на утримання НДУСЕ», – говорить заступник очільника Міністерства юстиції.

Серед іншого, в усіх НДУСЕ Мін’юсту:

  • запроваджено систему електронного документообігу;
  • впроваджено ряд нових видів судових експертиз, зокрема, молекулярно-генетичні дослідження;
  • скасовано принцип територіальності роботи інститутів та, як наслідок, – відкрито ряд нових відділень НДУСЕ;
  • атестовано 21 методику проведення судових експертиз.

«Варто зазначити, що за ініціативи Міністерства юстиції у 2021 році всі НДУСЕ забезпечено значною кількістю сучасного криміналістичного обладнання, використання якого надає можливість проводити дослідження на новому якісному рівні», – додає Андрій Гайченко.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ре.йтинг подій 2021 року. Міністерство юстиції звітує

Перелік підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни виробниками або імпортерами