На порталі петицій до Київської Міської Ради – petition.kyivcity.gov.ua – за минулий тиждень ( – ) створені нові петиції.
Найпопулярніші петиції
- Під’єднати усі світлофори Києва до резервного живлення
- Запустити у підземці безкоштовний швидкісний Wi-Fi
- Повідомляти в застосунку про віярні відключення світла
- Зробити точки для зарядки мобільних пристроїв на станціях метрополітену
- Заборонити працювати рекламним баннерам та зовнішніх освітлень
- Відновити на постійній основі автобусний маршрут 38 від вул. Метрологічна до станції метро Деміївська
- Вжити жорстких заходів з примусу до економії електроенергії бізнес-закладів, задля зменшення відключень світла у Киян
- Ввести безготівкову оплату в маршрутках
- Врятувати від знищення печери часів Київської Русі
- Налагодження графіку інформування про відключення електроенергії
Кількість голосів:6000
Кількість голосів:5993
Кількість голосів:5283
Кількість голосів:5188
Кількість голосів:5073
Кількість голосів:4670
Кількість голосів:4423
Кількість голосів:4283
Кількість голосів:4217
Кількість голосів:4155
Нові петиції
- Відновити роботу станцій “Майдан Незалежності” та “Хрещатик”
- Перейменувати одну з вулиць Києва на честь С. Миронова
- Відновлення роботи станцій метро “Хрещатик” та “Майдан Незалежності”
- Перейменування вулиці Софії Ковалевської (російської науковиці) на вулицю “Трьох Янголів” в честь загиблих 3 курсантів ВІКНУ в Українсько-російській війні
- Захист творів Бенксі
- Звернення Київради до парламенту щодо зменшення швидкості автівок під час відключення світла
- Заборона проведення будь-яких масових заходів будь-якої спрямованості за рахунок бюджету міста Києва чи держави
- Встановлення біотуалетів для військовослужбовців біля НВМКЦ “ГОЛОВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КЛІНІЧНИЙ ГОСПІТАЛЬ”
- Перейменувати одну з вулиць Києва на честь Іллі Ізмана
- Високошвидкісний кабельний Інтернет, що працює без світла. Підтримка міста
- Знести недобудову Sky Towers на проспекті Перемоги 11-Б
- Встановити генератори в дитячі поліклініки
- Перейменувати одну з вулиць Києва на честь Армена Асланяна
- Перейменувати вулицю Річну на Річкову
- встановлення розмітки та знаків на ділянку дороги на заїзд на Володимирський узвіз з Європейскої площі (зі сторони вул. Хрешатик)
- Внесення змін до ПДР
- Звернення Київради до парламенту щодо внесення змін до деяких законодавчих актів
Останні новини про хід розгляду петицій
Вирішили:
За результатами розгляду постійною комісією вирішено, у разі прийняття позитивного рішення про встановлення в столиці Головної новорічної ялинки країни, рекомендувати профільним департаментам врахувати пропозиції авторки петиції щодо невикористання бюджетних коштів, дотримання заходів безпеки, заощадження електроенергії, а також не проводити культурно-масовві заходи та не встановлювати фудкорти біля ялинки, петицію не підтримати.
Розпорядженням Київської міської військової адміністрації (далі – КМВА) від 17.06.2022 № 555 «Про першочергові роботи з відновлення об’єктів у місті Києві, пошкоджених внаслідок бойових дій» визначено замовника проведення першочергових робіт із відновлення 351 житлового будинку міста Києва незалежно від форми власності, пошкодженого внаслідок бойових дій. До плану робіт із технічного обстеження будівель і споруд, пошкоджених унаслідок військових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, визначеного розпорядженням КМВА від 13.04.2022 № 499 «Про обстеження пошкоджених об’єктів внаслідок воєнних дій Російської Федерації в місті Києві» (зі змінами та доповненнями від 17.10.2022 № 696), внесено 594 об’єкти, зокрема, будинок № 116-А на вулиці Жилянській.
На виконання розпорядження КМВА від 13.04.2022 № 499 (зі змінами) та листа Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14.04.2022 № 070-1-05-17/347 Комунальним підприємством «Київекспертиза» проведено обстеження зазначеного будинку, про що складено звіт № 304-1110 від 17.10.2022. За результатами проведеного обстеження й оцінки технічного стану основних конструктивних елементів і внутрішніх інженерних комунікацій відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення їх технічного стану» технічний стан житлового будинку, як об’єкта в цілому на сучасному етапі його існування, визнано аварійним (категорія технічного стану «4»).
Попереднє обстеження стану будівельних конструкцій, інженерних систем та об’єкта в цілому виявило руйнування, пошкодження та дефекти, що знижують міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій, а також експлуатаційні показники інженерних мереж і систем об’єкта. Зруйновані та пошкоджені конструктивні елементи й інженерні мережі будинку, як і житловий об’єкт у цілому, відновленню (підсиленню) не підлягають.
Крім того, житловий будинок № 116-А на вулиці Жилянській на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває та не перебував.
З повагою
Київський міський голова
Проєктування та будівництво нових, реконструкція та технічне переоснащення наявних ліній, окремих споруд і пристроїв метрополітену відбувається відповідно до державних будівельних норм, які затверджуються Міністерством розвитку громад та територій України.
Установлення лав на станціях метрополітену здійснюється відповідно до архітектурно-планувальних рішень, прийнятих у проєктній документації на їх будівництво, що розроблена в тому числі відповідно до вимог ДБН В.1.2-7:2021 «Пожежна безпека», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 16.05.2022 № 72, та ДБН В.2.2-5-97 «Захисні споруди цивільного захисту», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.03.2019 № 83.
Наявні на станціях метрополітену лави, у тому числі і на станції «Дружби народів», установлені в кількості, що не створює перешкод для руху пасажирів, їх евакуації в разі виникнення надзвичайних ситуацій і безпеки.
Водночас із метою підвищення комфорту перевезення пасажирів комунальним громадським транспортом буде розглянуто можливість розміщення додаткових лав на станціях метрополітену в разі розробки нових індивідуальних архітектурно-планувальних рішень станцій.
З повагою
Київський міський голова
Відповідно до рішення Київської міської ради від 15 квітня 2022 року № 4571/4612 «Про особливості перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ» (зі змінами), було підготовлено й оприлюднено перелік об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), до якого, зокрема, увійшла вулиця Отто Шмідта в Шевченківському районі.
Також відповідно до цього рішення Київської міської ради для отримання фахових висновків із питань присвоєння, зміни назв об’єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві розпорядженням Київського міського голови від 20.05.2022 № 250 створено консультативно-дорадчий орган – робочу групу з опрацювання пропозицій та формування переліку об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами).
Зазначеною робочою групою опрацьовано зібрані пропозиції, які надійшли у вказаний термін на електронну пошту, за критеріями доцільності зміни назви об’єктів, доцільності повернення об’єктам попередніх (історичних) назв, доцільності, логічності та обґрунтованості відносно історичного середовища пропозицій, які надійшли до цих назв.
За результатом опрацювання цією робочою групою затверджено перелік об’єктів міського підпорядкування, які підлягають винесенню на рейтингове електронне голосування додатково та перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей. Зокрема, запропоновано повернути вулиці Отто Шмідта в Шевченківському районі історичну назву «вулиця Верхньоюрківська».
Водночас на пленарному засіданні 27.10.2022 Київська міська рада підтримала проєкт рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612» (№ 08/231-1337/ПР від 26.09.2022), яким продовжено особливу процедуру перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), а також, зважаючи на результати розгляду вищезгаданої електронної петиції відповідними профільними комісіями, вулицю Отто Шмідта внесено до переліку об’єктів міського підпорядкування, які підлягають винесенню на рейтингове електронне голосування додатково.
Враховуючи вищевикладене, порушену в електронній петиції пропозицію буде винесено на електронне рейтингове голосування для перейменування зазначеного об’єкта за умови її надходження на етапі збору пропозицій, передбаченому згаданим рішенням.
З повагою
Київський міський голова
Відповідно до рішення Київської міської ради від 15 квітня 2022 року № 4571/4612 «Про особливості перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ» (зі змінами), було підготовлено та оприлюднено перелік об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), зокрема, площа Перемоги в Шевченківському районі.
У рамках реалізації зазначеного рішення розпорядженням Київського міського голови від 20.05.2022 № 250 створено консультативно-дорадчий орган – робочу групу з опрацювання пропозицій та формування переліку об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами).
Зазначеною робочою групою опрацьовано зібрані пропозиції, які надійшли у вказаний термін на електронну пошту, за критеріями доцільності зміни назви об’єктів, доцільності повернення об’єктам попередніх (історичних) назв, доцільності, логічності та обґрунтованості відносно історичного середовища пропозицій, які надійшли до цих назв.
За результатом опрацювання робочою групою затверджено перелік об’єктів міського підпорядкування, які підлягають винесенню на рейтингове електронне голосування додатково, і перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей. Зокрема, площі Перемоги в Шевченківському районі міста Києва рекомендовано повернути історичну назву «Галицька».
Водночас на пленарному засіданні 27.10.2022 Київська міська рада підтримала проєкт рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612» (реєстраційний № 08/231-1337/ПР від 26.09.2022), яким продовжено особливу процедуру перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та/або її союзниками (сателітами), та затверджено перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей, зокрема, площі Перемоги рекомендовано повернути вищезгадану історичну назву.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 30.07.1984 № 693 обеліск на честь міста-героя Києва на площі Перемоги, 1 належить до об’єктів права комунальної власності територіальної громади міста Києва, перебуває на балансі Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та занесений до переліку пам’яток історії місцевого значення.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки, їхні частини, пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця.
Водночас рішенням Київської міської ради від 14.05.2022 № 4587/4628 визначено орієнтовний перелік (46 об’єктів) пам’ятних об’єктів (пам’ятники, меморіальні об’єкти, меморіальні дошки тощо), що відображають радянські та російські історичні та пропагандистські наративи чи містять недостовірну інформацію та мають бути усунені та/або переміщені до спеціально визначених місць зберігання таких об’єктів, згідно з яким підлягають демонтажу лише окремі елементи оздоблення (зображення Володимира Леніна, зміна років «1941» на «1939», зірки на бічних сторонах обеліска, анотаційна дошка) обеліска на честь міста-героя Києва.
Відповідно до цього рішення Київської міської ради для отримання фахових висновків з питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, з публічного простору міста Києва розпорядженням Київського міського голови від 14.09.2022 № 508 створено консультативно-дорадчий орган – робочу групу з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР, з публічного простору міста Києва.
Враховуючи викладене, з метою вивчення переліку об’єктів, що мають бути усунені та/або переміщені, та одночасного визначення місць їх зберігання, робочою групою з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР, з публічного простору міста Києва буде розглянуто питання доречності демонтажу зазначеного обеліска, виключення його з переліку об’єктів культурної спадщини та подальшого списання з балансу в установленому законодавством порядку.
З повагою
Київський міський голова
На виконання вимог положень Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та Закону України «Про банки і банківську діяльність» правління Національного банку України своїм рішенням від 25.08.2020 № 541-рш/БТ віднесло АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО АКЦІОНЕРНОГО КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ «АРКАДА» (далі – АТ АКБ «АРКАДА») до категорії неплатоспроможних і рішенням від 24.09.2020 № 601-рш відкликало банківську ліцензію та оголосило ліквідацію АТ АКБ «АРКАДА». Фондом гарантування вкладів фізичних осіб розпочато процедуру ліквідації неплатоспроможного банку АТ АКБ «АРКАДА». Процедура ліквідації призначена з 25.09.2020 до 24.09.2023 включно.
За результатами проведеного пресбрифінгу в Національному банку України 07.04.2021 підписано Меморандум щодо вирішення соціального питання добудови та передачі квартир інвесторам ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» (далі – Меморандум) за участю Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Національного банку України, Міністерства розвитку громад та територій України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Київської міської державної адміністрації, на якому представлено спільні результати діяльності органів влади щодо захисту прав громадян.
За інформацією Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на виконання положень Меморандуму ТОВ «СТОЛИЦЯ ГРУП» провело технічний аудит і повну інвентаризацію об’єктів для визначення залишків товарно-матеріальних цінностей; розробило та затвердило графіки етапності виконання будівельних робіт із добудови будинків. З вересня 2021 року були розпочаті підготовчі роботи на ЖК «Еврика», а з 22 грудня 2021 року були розпочаті будівельні роботи на першій земельній ділянці ЖК «Патріотика на озерах».
Водночас у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами), введено та відповідно продовжено воєнний стан на всій території України.
Відповідно до норм чинного законодавства до обов’язків замовника будівництва належить залучення підрядника для виконання робіт із будівництва об’єкта, укладання з ним договорів підряду, контроль ходу будівництва, здійснення технічного нагляду, проведення розрахунків, прийом закінчених робіт і здача об’єкта в експлуатацію.
Згідно зі статтею 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить організація роботи, пов’язаної із завершенням будівництва багатоквартирних житлових будинків, що споруджувалися із залученням коштів фізичних осіб, у разі неспроможності забудовників продовжувати таке будівництво.
Однак на сьогодні на законодавчому рівні не визначено меж повноважень місцевих державних адміністрацій і практичних механізмів щодо завершення спорудження проблемних об’єктів житлового будівництва, а також не передбачено порядок реалізації місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад повноважень у сфері здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків, а також механізм реалізації повноважень з організації роботи, пов’язаної із завершенням будівництва цих будинків.
Згідно із частиною п’ятою статті 19, частиною четвертою статті 23 Господарського кодексу України незаконне втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у господарську діяльність суб’єктів господарювання, зокрема і під час здійснення ними державного контролю та нагляду, забороняється.
Наразі вирішення житлових питань для громадян, що постраждали та потребують такої підтримки внаслідок збройної агресії проти України, є можливим на конкурсній основі з урахуванням наказу Міністерства розвитку громад та територій України про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України. З огляду на те, що опосередкована вартість спорудження житла по місту Києву становить 32 732 гривні за квадратний метр, викуп усіх вільних площ в об’єктах АТ АКБ «АРКАДА» потребує значних коштів, яких на сьогодні, враховуючи воєнний стан у країні, у бюджеті міста Києва не передбачено.
Водночас враховуючи суспільну значимість порушених в електронній петиції питань, з метою всебічної підтримки та допомоги громадянам, що постраждали внаслідок збройної агресії проти України, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) в межах покладених функцій і повноважень вживатимуться заходи відповідно до розділу VI Положення.
З повагою
Київський міський голова
Коментарі
Loading…