in , ,

Мінсоцполітики роз’яснює оформлення гуманітарки з 1 грудня

В мережі шириться багато нарікань на ініціативи Мінсоцполітики щодо регулювання гуманітарної допомоги. Занепокоєння благодійних організацій й громадськості стосуються того регулювання, яке Мінсоцполітики або вже скасувало, або наразі скасовує.

Про що мова?

Поширюється інформація, що, начебто, з 1 грудня волонтери для ввезення гуманітарної допомоги змушені будуть подавати додаткові документи: дарчі листи, плани розподілів, листи набувачів, коди УКТЗЕД товарів

Це НЕ так.

Навпаки: зміни в законодавстві, ініційовані Мінсоцполітики, якраз скасовують необхідність для благодійних організацій подавати весь цей стос листів, заяв, і паперів, які вимагалися до війни.

Не змогли дати їхній перелік в пості, бо він займає цілу сторінку. Тож, додаємо окремим слайдом.

Це створювало суттєві ризики “ручного регулювання”, непрозорості, з одного боку, а з іншого – значне навантаження на кожну благодійну організацію, яка хотіла поставляти свою допомогу тим, хто її потребує.

Саме тому Мінсоцполітики розробило, а Уряд – підтримав нову постанову, відповідно до якої треба буде подавати лише ДЕКЛАРАЦІЮ (як і зараз) з найменуванням товарів і їх орієнтовною вагою/кількістю, а решту перерахованих документів – СКАСОВУЄ.

Тобто ми, разом з спільнотою громадських організацій, проаналізували, і виправили поточні недоліки.

Завдяки цьому з 1 грудня 2023 року ввезення і постачання гуманітарних товарів буде простим, прозорим, та здійснюватись виключно в цифровий спосіб. Зокрема, нова постанова пропонує:

  • автоматичну реєстрацію отримувачів в Єдиному реєстрі отримувачів,
  • скасування гарантійних листів від військових
  • просте електронне внесення інформації про товари гуманітарної допомоги
  • зручне декларування в електронній або паперовій формі
  • спрощене звітування
  • наявність усієї інформації в в електронному кабінеті.

Відтак, причин для “зради”немає. Навпаки, є – “перемога”. Прозорості, спрощення, цифровізації – над старими, неефективними і бюрократичними процедурами.

Не вірите? Cтавте питання в коментарях або за телефоном (044) 289-53-78. А ми будемо пояснювати. У т.ч., пояснимо, чому ці зміни зроблять роботу всіх благодійних організацій простіше.

Ми також будемо проводити ряд зустрічей та вебінарів, тому слідкуйте за оновленнями.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Міркуємо над питанням про залучення співробітника оперативного підрозділу до проведення НСРД як «іншу особу»

Кримінальне провадження за ознаками погрози або насильства щодо державного чи громадського діяча не може бути закрите судом через закінчення строку досудового розслідування