in ,

Міркуємо над питанням про залучення співробітника оперативного підрозділу до проведення НСРД як «іншу особу»

Чи законно залучати співробітника оперативного підрозділу до проведення НСРД як «іншу особу»⁉️
📖 Насправді, пряма заборона у законодавстві відсутня. Хоча це може бути дещо ризикованим з точки зору провокації злочину. З іншого боку – є кримінальні провадження дійсно небезпечні, залучивши до яких особу без оперативного досвіду та навичок, можна поставити під загрозу її життя та здоровʼя.
👨‍⚖️ Свою думку з цього приводу висловив ВС у постанові від 10.03.2021 по справі №725/3504/16-к:
🖇️ «Щодо висновків суду першої інстанції, з якими погодився суд апеляційної інстанції про те, що не можна покласти в основу обвинувачення показання свідків ОСОБА_11 та ОСОБА_12, оскільки вони є працівниками правоохоронного органу та зацікавленими особами в даному кримінальному провадженні, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
🖇️ Вимоги ст. 272 КПК України та інші положення кримінального процесуального законодавства не містять заборони участі особи, яка є працівником правоохоронного органу, у виконанні спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності злочинної групи чи злочинної організації.
🖇️ Сам по собі статус працівника правоохоронного органу не може свідчити про те, що ОСОБА_11 та ОСОБА_12 є зацікавленими особами в даному кримінальному провадженні, оскільки вони діяли за вказівкою прокурора та у відповідності до завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України, та як будь-які інші свідки надали суду показання по обставинам справи.
🖇️ За таких обставин, висновки судів, що показання свідків ОСОБА_11 та ОСОБА_12, які будучи працівниками правоохоронного органу виконували спеціальне завдання з розкриття злочинної діяльності злочинної групи чи злочинної організації, покази не можуть бути покладені в основу обвинувачення, оскільки вони є зацікавленими особами, є помилковими».
📮 Посилання на постанову ВС: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95533186

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Оборонно-промисловий комплекс: найсуворіший вирок за корупцію було ухвалено на виборчих дільницях

Мінсоцполітики роз’яснює оформлення гуманітарки з 1 грудня