in , ,

Мінсоцполітики роз’яснює оформлення гуманітарки з 1 грудня

В мережі шириться багато нарікань на ініціативи Мінсоцполітики щодо регулювання гуманітарної допомоги. Занепокоєння благодійних організацій й громадськості стосуються того регулювання, яке Мінсоцполітики або вже скасувало, або наразі скасовує.

Про що мова?

Поширюється інформація, що, начебто, з 1 грудня волонтери для ввезення гуманітарної допомоги змушені будуть подавати додаткові документи: дарчі листи, плани розподілів, листи набувачів, коди УКТЗЕД товарів

Це НЕ так.

Навпаки: зміни в законодавстві, ініційовані Мінсоцполітики, якраз скасовують необхідність для благодійних організацій подавати весь цей стос листів, заяв, і паперів, які вимагалися до війни.

Не змогли дати їхній перелік в пості, бо він займає цілу сторінку. Тож, додаємо окремим слайдом.

Це створювало суттєві ризики “ручного регулювання”, непрозорості, з одного боку, а з іншого – значне навантаження на кожну благодійну організацію, яка хотіла поставляти свою допомогу тим, хто її потребує.

Саме тому Мінсоцполітики розробило, а Уряд – підтримав нову постанову, відповідно до якої треба буде подавати лише ДЕКЛАРАЦІЮ (як і зараз) з найменуванням товарів і їх орієнтовною вагою/кількістю, а решту перерахованих документів – СКАСОВУЄ.

Тобто ми, разом з спільнотою громадських організацій, проаналізували, і виправили поточні недоліки.

Завдяки цьому з 1 грудня 2023 року ввезення і постачання гуманітарних товарів буде простим, прозорим, та здійснюватись виключно в цифровий спосіб. Зокрема, нова постанова пропонує:

  • автоматичну реєстрацію отримувачів в Єдиному реєстрі отримувачів,
  • скасування гарантійних листів від військових
  • просте електронне внесення інформації про товари гуманітарної допомоги
  • зручне декларування в електронній або паперовій формі
  • спрощене звітування
  • наявність усієї інформації в в електронному кабінеті.

Відтак, причин для “зради”немає. Навпаки, є – “перемога”. Прозорості, спрощення, цифровізації – над старими, неефективними і бюрократичними процедурами.

Не вірите? Cтавте питання в коментарях або за телефоном (044) 289-53-78. А ми будемо пояснювати. У т.ч., пояснимо, чому ці зміни зроблять роботу всіх благодійних організацій простіше.

Ми також будемо проводити ряд зустрічей та вебінарів, тому слідкуйте за оновленнями.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0