in , , ,

Справа на 100 мільйонів: ВАКС визначив запобіжний захід директору філії «Енергоатом»

Вищий антикорупційний суд України 28 листопада обрав запобіжний захід генеральному директору відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом». Його підозрюють у завданні майже 100 млн грн збитків державі при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива,

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 7 млн грн.

Нагадаємо, у 2017-2020 роках тривало будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке споруджували на замовлення ДП «НАЕК «Енергоатом».

У грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг» та приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір завершення будівництва сховища. При цьому за додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн.

Серед підозрюваних учасників схеми фігурують генеральний директор відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом», начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом» та керівник приватної компанії, його заступник та працівник юридичного відділу компанії.

Правоохоронні органи не називають прізвища фігурантів справи, однак генеральним директором відокремленого підрозділу ДП НАЕК «Енергоатом» «Атомпроектінжиніринг» до вересня 2023 був Микола Божко. Він у тому числі очолював підрозділ під час проведення робіт.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В’язні Вінницької колонії прямо з тюрми ошукали десятки тисяч українців

ДБР викрило посадовців, які за гроші влаштовували військовим демобілізацію за станом здоров’я