Асоціація правників України і проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели круглий стіл «Реформа адвокатури: очікування адвокатів».
Це 14-ий за рахунком захід у регіонах країни. «Мета цих заходів — не лише презентувати положення проекту закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», але й почути думку адвокатів та їх пропозиції щодо його удосконалення та врегулювання адвокатської діяльності загалом. Саме завдяки активній позиції адвокатів нам вдалося зібрати та передати на розгляд Ради з питань судової реформи низку конструктивних пропозицій, які, я переконаний, будуть враховані при розробці фінального проекту», — зазначив Президент АПУ Денис Бугай на відкритті заходу.
Виступаючи в якості модератора заходу, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський звернув увагу на те, що самі адвокати часто не приділяють належної уваги питанням, які мають ключове значення для їх професійної діяльності. «Питання, яким наразі приділяється недостатньо уваги, — це організація адвокатського самоврядування та процедура притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності», — вказав А. Вишевський.
На початку круглого столу було представлено ключові положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого в межах Ради з питань судової реформи, та вказано на основні зміни, які пропонують правники в результаті низки обговорень у регіонах країни.
Адвокати Черкас, зокрема, вказували на необхідність урівняння прав адвокатів з правами інших учасників процесу, зокрема слідчих та прокурорів, внесення положень щодо прав адвокатів до Кримінального процесуального кодексу України зі включенням чітких положень про права адвокатів до його тексту. Йшлося під час дискусії і про необхідність передбачення права адвоката на носіння вогнепальної зброї, що стає все більш актуальним з огляду на ріст кількості посягань на життя та особисту недоторканність правозахисників.
«Дуже на часі є запровадження правила, за яким проведення слідчих дій щодо адвоката можливе лише якщо сам адвокат є підозрюваним. Це передова європейська практика», — зазначила Оксана Цимбрівська, експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». У свою чергу, Марк Сегал, головний експерт проекту, переконаний, що адвокат повинен мати право проводити власну експертизу та не залежати від слідчого. «Без цього змагальності в процесі не буде», — сказав він.
У дискусії також взяли участь Світлана Погасій, голова відділення АПУ в Черкаській області, керівник ПП «Черкаське юридичне бюро», Володимир Хлистуненко, адвокат, голова КДКА Черкаської області, Станіслав Скіць, директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та інші представники адвокатури.
Коментарі
Loading…