in

Обрання проведено. Але виборів не відбулося…

Згідно з даними ЦВК рф, після обробки 99,43% протоколів, чинний президент Володимир Путін виграв вибори, отримавши 87,32% голосів. Про це заявила голова ЦВК Елла Памфілова на прес-конференції у Москві.

ВІдповідно до офіційних даних, за Путіна проголосували майже 76 мільйонів виборців – після обробки 99,43% протоколів, 87,32% виборців вважали за краще залишити Путіна при владі. За словами Памфілової, це “рекордна” цифра.

Глава ЦВК також заявила, що явка на президентських виборах у 2024 році стала «рекордною» у сучасній історії росії та склала 77,44%.

Водночас офіційно підсумки виборів буде підбито лише 21 березня. Памфілова пояснила це тим, що «країна величезна» і ЦВК потрібно отримати всю «документацію», щоб «все було чистим і правильним».

Президентські вибори у росії проходили з 15 по 17 березня. Вперше було використано дистанційне електронне голосування, яке було доступне приблизно у третині регіонів країни.

Західні лідери засудили результати виборів, назвавши їх нелегітимними.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що вибори у «не були ні вільними, ні справедливими». У заяві Борреля йдеться про те, що голосування проводилося на основі «репресій та залякування», при цьому порушуючи суверенітет України. Вибори незаконно проводилися на окупованих росією українських теренах, що є порушенням міжнародного законодавства.

Європейський Союз заявив, що російські вибори пройшли в умовах «з вкрай обмеженими можливостями» виборців, «посилення незаконної агресивної війни, яку росія розв’язала проти України».

У ЄС висловили співчуття у зв’язку з рішенням російської влади не запрошувати міжнародних спостерігачів на вибори.

“Це йде врозріз із зобов’язаннями росії і позбавляє російських виборців та інститутів неупередженої та незалежної оцінки цих виборів”, – йдеться у спільній заяві всіх 27 країн-членів ЄС.

У заяві також йдеться про те, що «так звані вибори», проведені на тимчасово окупованих росією територіях України, є «недійсними».

Вибори, які відбулися в росії, не можна назвати справжніми, заявила в понеділок міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

“У росії пройшли вибори без вибору”, – сказала вона на початку саміту міністрів закордонних справ європейських країн. Вона також заявила, що ЄС має намір запровадити нові санкції щодо росії.

Переобрання Володимира Путіна відбулося в контексті репресій усередині громадянського суспільства, і умов для проведення вільних та демократичних виборів не було дотримано, заявили у Міністерстві закордонних справ Франції. У заяві МЗС також виражається захоплення мужністю «багатьох російських громадян, які мирно протестували проти цієї атаки на їхні основні політичні права».

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон заявив у понеділок, що підсумки виборів у росії наголосили на «глибині репресій» у країні за президента Володимира Путіна.

“Ці російські вибори різко підкреслюють глибину репресій при режимі президента Путіна, який прагне змусити замовкнути будь-яку опозицію його незаконній війні”, – сказав Кемерон у своїй заяві, маючи на увазі війну в Україні.

«Путін прибирає своїх політичних опонентів, контролює ЗМІ, а потім оголошує себе переможцем. Це – не демократія», – йдеться у заяві.

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що «вибори не були ні вільними, ні чесними… Ми продовжуємо працювати заради справедливого світу, який змусить росію припинити агресивну війну проти України відповідно до міжнародного права».

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський назвав вибори «фарсом та пародією». Він сказав: “Це були російські президентські вибори, які показали, як цей режим придушує громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, опозицію”.

Перемога на виборах російського президента Володимира Путіна не має легітимності, оскільки люди не були вільними у виборі, заявив у понеділок міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

«У цій атмосфері несвободи безперечно не може бути виборів», – сказав Ландсбергіс перед зустріччю з колегами з ЄС у Брюсселі.

Союзники росії негайно привітали Путіна із «приголомшливими», за словами незмінного керівника Білорусі Олександра Лукашенка, результатами голосування.

Одними з перших Путіна привітали північнокорейський лідер Кім Чен Ин та президент Ірану Ебрахім Раїсі.

Крім того, вітання до кремля вже надіслали голова КНР Сі Цзіньпін, лідер боснійських сербів Мілорад Додік, венесуельський президент Ніколас Мадуро та керівники Казахстану, Азербайджану та Таджикистану.

Громадська палата рф у своєму телеграм-каналі повідомила, що «200 спостерігачів із 50 країн світу високо оцінили технологічність виборів, висловили зацікавленість у тому, щоб запозичити російські практики». Імена спостерігачів та організації, які вони представляли, у повідомленні не фігурують.

Відомо, що за процесом виборів стежили експерти з Нікарагуа. У заяві Вищої виборчої ради Нікарагуа йдеться про те, що голосування в росії відбулося на «високому організаційному рівні».

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

МІЖНАРОДНИЙ РЕЄСТР ЗБИТКІВ: ЯК ЯК ВІН ПРАЦЮВАТИМЕ?

У Києві представник громадської організації торгував посвідченнями радника командира батальйону