in

Американське видання оприлюднило нову стратегію війни, яка може врятувати Україну

Війна в Україні сягнула критичної точки. Контрнаступ ЗСУ виявився менш успішним, ніж багато хто очікував. Це дало росіянам час окопатися та отримати перевагу.

У нинішніх реаліях Україні та її прихильникам варто дотримуватись адаптованої стратегії, що складається з п’яти основних елементів, пише американське видання The Wall Street Journal.

Показово, що ця стратегія досить схожа на той план, який нещодавно виклав у колонці для CNN головнокомаднувач Валерій Залужний.

Перше – Україна має зосередити свої військові зусилля на обороні, – вважають автори статті. Києву необхідно утримувати територію, яку він контролює, навіть, якщо він готується до контрнаступу. Це, на думку видання, включає Одесу, яка забезпечує доступ до Чорного моря, що є життєво важливим для української економіки, яка залежить від експорту зерна на міжнародні ринки.

Автори також вказують, що українським силам слід створити укріплені оборонні лінії й використовувати сучасні датчики та безпілотники, щоб запобігти новому захопленню земель Росією.

Друге – Україні необхідно зменшити свою залежність від іноземної допомоги, – йдеться у публікації. Україна має потужну оборонну промисловість, яка виробляє більше зброї, ніж до російського вторгнення у 2022 році.

Видання нагадує, що Київ підписав понад 20 угод з іноземними партнерами про спільне технічне обслуговування і виробництво озброєнь, що збільшило його промислові потужності всередині країни і за кордоном. Німецька компанія Rheinmetall і турецька фірма Baykar планують побудувати в Україні заводи з виробництва танків і безпілотників.

Але США в цьому плані відстають, – пише WSJ. Вашингтон, на думку авторів публікації, повинен сприяти створенню спільних підприємств з українською оборонною промисловістю, допомагаючи американським оборонним компаніям зменшити ризики ведення бізнесу в зоні бойових дій, а також зменшуючи регуляторні норми, зокрема обмеження на передачу технологій відповідно до міжнародних правил торгівлі зброєю.

Третє – США та інші країни повинні допомогти Україні створити посилену мережу протиповітряної та протиракетної оборони, – вказує видання.

Україна має захистити себе від жорстокої повітряної кампанії росії, а західні союзники – передислокувати системи Patriot з інших частин Європи в Україну, а також разом з Києвом розробляти низькотехнологічні й недорогі засоби захисту від безпілотників та інших видів зброї.

Четверте – Україна має націлитись на російські лінії постачання на сході України та на заході росії, – пише WSJ. Це порушило б російську логістику і ускладнило б зусилля москви щодо закріплення своїх територіальних здобутків. Водночас США і Європа мають дозволити Україні бити їхньою зброєю по російських військах, які атакують Україну з території росії. Те ж саме має стосуватися російських ліній постачання і логістики.

П’яте – Україна має посилити загрозу для росії у Криму. Це передбачає удари на великі відстані, а також спеціальні операції проти російських сил, баз і ліній постачання.

Щоб забезпечити можливість цих ударів, США і західні прихильники мають надати Україні зброю більшої дальності з більшим бойовим навантаженням і зняти заборони на використання цієї зброї для атак на війська і логістику на території росії.

Німеччина повинна негайно надати ракети Taurus, а США – армійську тактичну ракетну систему ATACMS дальністю дії 305 кілометрів, наголошують автори статті.

Крім того, західні союзники повинні надати Україні літаки F-16, озброєні високошвидкісними протирадіолокаційними ракетами, щоб придушити російську інтегровану протиповітряну і протиракетну оборону і дозволити українським ракетам досягати своїх цілей.

На думку авторів, найважливішим центром тяжіння у цій війні може стати Крим. Путін може дозволити собі віддати села на Донбасі, але втрата півострова буде для нього серйозним ударом. Це, можливо, єдиний спосіб переконати його згорнути конфлікт, – йдеться в публікації.

Автори сумніваються, що такий підхід призведе до мирного договору чи навіть формальної угоди про припинення вогню, але він може знизити активність бойових дій, що врятувало б життя людей і дало б Україні перепочинок.

WSJ розуміє, що багато хто в Україні і на Заході заперечить, що це також дало б перепочинок росії, який вона могла б використати для підготовки наступної спроби поглинути Україну. Однак, на думку видання, багаторічні оборонні зобов’язання перед Україною, які розробляють США та інші західні країни, зменшили б цей ризик.

WSJ також вказує, що питання членства України в НАТО не стоїть на порядку денному, доки не буде встановлена стабільна лінія розмежування між українськими і російськими військами і не зменшиться конфлікт.

Автори статті підкреслюють, що вступ до НАТО не призведе до негайного вступу Альянсу у війну з росією і не зобов’яже його підтримувати будь-які військові зусилля України з повернення окупованих росією територій. Але міжнародна спільнота продовжуватиме визнавати цю територію українською згідно з міжнародним правом.

Видання проводить аналогії з ситуацією, коли Західна Німеччина приєдналася до НАТО в 1955 році. Тоді виникли схожі чутливі проблеми, які, однак, вдалося владнати.

На думку авторів, лише перспектива членства в НАТО та ЄС дасть президенту Зеленському та українському народу впевненість у тому, що росія не зможе захопити більшу частину України. Це також забезпечить політичне прикриття, необхідне для прийняття ситуації, коли російські війська тимчасово перебуватимуть на українській території.

WSJ підкреслює, що членство України в НАТО має відображати повний консенсус всередині Альянсу. Автори нагадують, що розбіжності на саміті НАТО в Бухаресті 2008 року дали путіну зрозуміти, що НАТО не стане на захист України, тим самим “запросивши” його до вторгнення в 2014 році.

Підтримка України – це не благодійність, – наголошує видання. Якщо Україна і Захід зазнають невдачі, росія може досягти успіху в завоюванні України. Путін хоче відновити російську імперію, а його реваншистські амбіції можуть підштовхнути до вторгнення рф до країни-члена НАТО. Результатом цього стане війна НАТО і США, чого ніхто не хоче.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Києві заввідділом Інституту урології вимагав 6 тисяч доларів за проведення безкоштовної операції

В Офісі президента назвали головну причину можливого звільнення Залужного