in ,

Антимонопольний комітет не надав дозвіл, необхідний для завершення приватизації “Більшовика”

Антимонопольний комітет не надав дозвіл, необхідний для завершення приватизації “Більшовика”. Антимонопольний комітет залишив без розгляду заяву ТОВ “Дженерал комерс”, пов’язаного з Василем Хмельницьким, про концентрацію суб’єктів господарювання.

АМКУ встановив, що подана заява не відповідає вимогам Положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу АМКУ на концентрацію суб’єктів господарювання. У свою чергу,  При цьому ТОВ “Дженерал комерс” може повторно подати заяву. АМКУ повідомив, що розслідування можливої змови під час приватизаційного аукціону триває.

Як відомо, 27 жовтня ФМДУ продав “Перший Київський машинобудівний завод” на приватизаційному аукціоні за 1,429 млрд грн. У ФДМУ повідомили, що активом зацікавилися 15 потенційних покупців. Проте в аукціоні взяли участь лише три компанії, і лише дві з них зробили ставки. ЗМІ припускають, що учасники аукціону могли вступити в змову на торгах.

АМК досліджує наявність  або відсутність ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції у діях учасників аукціону з продажу пакета акцій АТ “Більшовик”.

Результати розслідування АМКУ можуть вплинути на конкуренцію на майбутніх приватизаційних заходах, оскільки це може зменшити/підвищити стимули до змов.

Якщо АМКУ встановить, що змова мала місце, Комітет повинен чітко повідомити, яким чином був досягнутий цей висновок, та вжити відповідних дій, щоб запобігти цього в майбутньому. Якщо АМКУ встановить, що змови не було, він також має чітко повідомити, яким чином було досягнуто такого висновку.

В той же час надійшло повідомлення, що ФМДУ просить Кабмін негайно запропонувати додаткові гарантії переможцю конкурсу по “ОГКХ”. ФМДУ запропонував Кабміну надати додаткові гарантії під час продажу “Об’єднаної хімічно-гірничодобувної компанії”, аукціон з приватизації якої заплановано на 20 грудня. ФДМУ направив до Кабміну проект розпорядження з відповідним проханням.

За словами Дмитра Сенниченка, ФДМУ отримав запити від кількох авторитетних міжнародних компаній, які готові брати участь в аукціоні. Проте їхня участь залежить від того, чи надасть український уряд такі гарантії інвесторам.

Сенниченко зазначив, що рішення має бути прийняте швидко, оскільки термін подачі заявок на аукціон закінчується 10 грудня. Він додав, що 29 компаній, зацікавлених в приватизації “ОГХК”, підписали з ФДМУ договори про конфіденційність. Серед них 16 іноземних компаній.

Аукціон з приватизації “ОГХК” мав відбутися 31 серпня 2021 року. Фонд держмайна прийняв рішення про скасування приватизаційного аукціону АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, який мав відбутись 31 серпня, оскільки після перевірки отриманих заявок до торгів може бути допущено тільки одного учасника.

На своєму засіданні 30 серпня Аукціонна комісія ФДМУ визначила 29 жовтня новою датою приватизаційного аукціону АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”.

Раніше ФМДУ скасував аукціон з приватизації “Об’єднаної хімічно-гірничодобувної компанії”. У ФДМУ пояснили, що отримали лише дві заявки на аукціон, одна з яких не відповідала вимогам. Тоді, Аукціонна комісія призначила нову дату аукціону на 20 грудня.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ухвала про повернення зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню – ОП КЦС ВС

КАС ВС сформулював правову позицію щодо виділення паю із земель фермерського господарства на користь його члена