in ,

Авторитетне американське видання Politico оновило рейтинг найвпливовіших людей Європи

За версією видання Politico найвпливовішою людиною у Європі цього року є глава польської опозиції Дональд Туск, який невдовзі має очолити уряд Польщі.

«Успіх Туска на жовтневих виборах, на яких він очолив групу партій, що дотримуються поглядів від правоцентристського до лівого, відкриває його коаліції чіткий шлях до влади. Його перемога у п’ятій за чисельністю населення країні ЄС, незважаючи на дедалі відчайдушніші спроби керівної партії «Право і справедливість» змінити правила гри за допомогою контрольованих державою ЗМІ та польської скарбниці, продемонструвала, що навіть у недосконалій системі можна дати відсіч популістам, які вкорінилися», – ідеться в публікації.

Politico зазначає, що успіх Туска вітають у Брюсселі, де його добре знають після перебування на посаді президента Європейської ради із 2014-го до 2019 року.

«Якщо Туску вдасться сформувати уряд, він обіцяв скасувати судові реформи своїх попередників – крок, який, імовірно, призведе до того, що ЄС відмовиться від своїх спроб приборкати Варшаву й виведе Польщу назад у серце процесу ухвалення рішень ЄС», – пише видання.

Перспектива приходу Туска до влади в Польщі дасть можливість Києву «зітхнути з полегшенням», – пише Politico. Хоча Варшава рішуче підтримувала Україну протягом останніх двох років війни, останніми місяцями напруженість навколо експорту сільськогосподарської продукції України сягнула піку, і Туск – давній прибічник росії – закликав до непохитної підтримки Києва, – зазначають у публікації.

Також видання оголосило переможців у трьох категоріях «Діячі», «Руйнівники» та «Мрійники».

У категорії «Діячі» переможницею стала прем’єрка Італії Джорджія Мелоні. Видання відзначило її попередні симпатії до президента рф путіна, які втім не завадили їй засудити російське вторгнення в Україну.

«Мелоні, справжній політичний хамелеон, перевтілилася в жорсткого критика росії. Невдовзі після повномасштабного вторгнення вона розкритикувала неприйнятний широкомасштабний акт війни путінської росії проти України, а на початку цього року приїхала до Києва на знак солідарності», – йдеться у матеріалі.

У категорії «Руйнівники» перемогла глава центробанку росії Ельвіра Набіулліна – «головний технократ, який змушує воєнну машину російського президента владіміра путіна працювати».

У категорії «Мрійники» переможцем став президент України Володимир Зеленський.

«Час від часу з’являється лідер, який одноосібно змінює хід історії, не через міць своєї армії чи силу своєї економіки, а через силу свого слова. Президент України Володимир Зеленський є таким лідером», – зазначають укладачі рейтингу.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні змінився порядок надання гарантії на побутову техніку та мобільні телефони

Словацькі перевізники збираються заблокувати кордон з Україною з 1 грудня