in ,

З 1 січня вводяться зміни для ФОПів щодо оплат картками

Фізичні особи-підприємці (ФОП) в окремих населених пунктах України повинні з 1 січня 2024 року встановити POS-термінали для безготівкової оплати.

Про важливі зміни нагадали в Державній податковій службі України.

Зокрема, нововведення стосується роздрібних торговців у селищах та містах з населенням від 5 до 25 тисяч громадян. ФОПи у таких населених пунктах зобов’язані встановити у себе POS-термінали, щоб клієнти могли розраховуватись картками.

Безготівковий розрахунок має забезпечуватися при продажу товарів або наданні послуг. Зокрема й тих, реалізація чи надання яких здійснюється дистанційно.

За порушення вимог передбачена адміністративна відповідальність: штраф від 1700 до 3400 гривень для ФОП або посадових осіб підприємства. А при повторному порушені протягом року – від 8500 до 17 000 гривень.

У постанові Кабміну №894 чітко розписаний план встановлення POS-терміналів в торгових точках по Україні. До 2026 року POS-термінали будуть зобов’язані встановити всі торгівці, включаючи продавців на ринках.

Згідно з документом, торговці зобов’язані забезпечити можливість оплати картками, у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв.

Цього року обов’язковим стало встановлення POS-терміналів у населених пунктах з чисельністю понад 25 тисяч осіб. На наступні роки схема наступна:

  • з 1 січня 2024 року — у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2025 року — у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;
  • з 1 січня 2026 року — всі ФОП першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Водночас вимоги не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Заступник голови Нацполіції, дружина якого нібито має російський паспорт, подав у відставку

Народний депутат Олексій Гончаренко знайшов у себе вдома прослушку