in

Член обслуговуючого кооперативу є носієм корпоративних прав – КГС ВС

Члени обслуговуючого кооперативу є носіями корпоративних прав – КГС ВС

Член обслуговуючого кооперативу звернулася до господарського суду з позовом до обслуговуючого кооперативу про визнання незаконним рішення позачергових загальних зборів членів кооперативу щодо обрання голови правління кооперативу.

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, у задоволені позову відмовлено. Залишаючи без змін рішення судів попередніх інстанцій, колегія суддів КГС ВС наголосила на такому.

Члени обслуговуючого кооперативу незалежно від напряму його діяльності є носіями корпоративних прав, а відносини між його членами та кооперативом, які пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, є корпоративними.

Оформлення протоколу загальних зборів членів кооперативу без зазначення в ньому про проведення саме позачергових зборів не призвело до прийняття загальними зборами кооперативу протиправних рішень.

Для визнання недійсним рішення загальних зборів товариства необхідно встановити факт порушення цим рішенням прав та законних інтересів учасника (акціонера) товариства. Якщо за результатами розгляду справи факт такого порушення не встановлено, господарський суд не має підстав для задоволення позову.

Незгода члена кооперативу з обранням певної особи, що була обрана головою правління кооперативу відповідною більшістю голосів на загальних зборах з врахуванням голосу цього члена, не може свідчити про порушення його корпоративних прав.

З повним текстом постанови КГС ВС у справі № 916/1253/19 можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/87656447.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Верховний Суд залишив без змін покарання у виді 12 років позбавлення волі так званому голові верховного суду «ДНР»

Про резонансні судові справи